Europejki dołączają do stawki finalistek Hockey Series

• Data publikacji: 09.07.2018, 00:01

W Wattignies rozegrano trzeci żeński turniej Hockey Series Open. Spośród czterech startujących we Francji drużyn tylko jedna nie wystąpi w finałach rozgrywek.

Turniej w Wattignies rozegrano w trzy dni. Pierwszego padły wyniki 4:0 - takim stosunkiem bramek Białorusinki pokonały gospodynie, a Rosjanki Austriaczki. Dzień później Trójkolorowe odbiły sobie niepowodzenie, wygrywając 3:0 z Austriaczkami, natomiast nasze wschodnie sąsiadki pokonały Sborną 5:2. Triumf w turnieju przypieczętowały w niedzielę, zwyciężając 6:0 z najsłabszymi w stawce Austriaczkami. Francuzki natomiast przegrały z Rosjankami 2:4 w meczu o drugie miejsce, ale mimo to awansowały do Hockey Series Finals.

Polki dzięki wysokiemu miejscu w rankingu rozgrywki rozpoczną od fazy finałowej. Rozgrywki te są szansą dla słabszych drużyn na uzyskanie awansu do kwalifikacji olimpijskich. Po dwie najlepsze drużyny z każdego z trzech turniejów Hockey Series Finals znajdą się w stawce dwunastu ekip, które powalczą o występ w Tokio w 2020 roku.