PGNiG Superliga Kobiet: święta wojna dla Zagłębia!
fotoandrus.pl

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 02.02.2021, 18:50

W 14. serii PGNiG Superligi kobiet doszło do określanego mianem świętej wojny starcia MKS-u Perła Lublin z MKS-em Zagłębie Lubin. Dosyć niespodziewanie mecz w lubelskiej hali Globus miał bardzo jednostronny przebieg i zakończył się zwycięstwem dolnośląskiej drużyny 28:16. Dzięki tej wygranej Miedziowe powiększyły przewagę w ligowej tabeli nad obrończyniami mistrzowskiego tytułu do dziesięciu punktów.

Wtorkowa potyczka dwóch czołowych drużyn PGNiG Superligi kobiet rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych Bożeny Karkut. Po dziesięciu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 4:0 dla ekipy z Dolnego Śląska. Lublinianki miały ogromne problemy z pokonaniem Moniki Maliczkiewicz i popełniały proste błędy. W 17. minucie po skutecznym rzucie Joanny Drabik przyjezdne prowadziły 7:0. Dopiero w 21. minucie gospodynie zdobyły pierwszą bramkę. Strzelecką niemoc mistrzyń Polski przełamała Dagmara Nocuń. Perełki próbowały zmniejszyć straty, jednak raziły nieskutecznością. Trzy minuty przed przerwą dzięki ładnej akcji Darii Zawistowskiej różnica wzrosła do dziesięciu bramek (12:2). Na półmetku rywalizacji Miedziowe prowadziły 14:3. Co warte podkreślenia w pierwszej części zawodniczki lubelskiego zespołu zanotowały skuteczność rzutów na poziomie zaledwie 14%.

Po zmianie stron lublinianki chciały nawiązać walkę z przeciwniczkami. W 44. minucie dzięki trafieniu Marty Gęgi przewaga Zagłębia stopniała do ośmiu bramek (17:9). Natomiast dobrze dysponowane zawodniczki Zagłębia nie pozwoliły mistrzyniom Polski na powrót do gry. W ostatnim kwadransie podopieczne Bożeny Karkut kontrolowały przebieg boiskowych zdarzeń i utrzymywały bezpieczną różnicę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 28:16 na korzyść lubińskiego zespołu. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Patrycja Świerżewska. Doświadczona rozgrywająca zapisała na swoim koncie sześć trafień.

W następnej serii PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zagrają na wyjeździe z EUROBUDEM JKS Jarosław (11 lutego). Natomiast MKS Zagłębie Lubin również na wyjeździe zmierzy się z MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski (16 lutego, 17:30).

MKS Perła Lublin - MKS Zagłębie Lubin 16:28 (3:14)

MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak - Nosek 5, Gadzina 5, Rosiak 3, Nocuń 1, Anastacio 1, Gęga 1, Królikowska, Balsam, Więckowska, Szarawaga, Tatar, Malović, Olek.

MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Świerżewska 6, Górna 5, Zawistowska 5, Machado Matieli 4, Kochaniak 3, Grzyb 2, Milojević 1, Galińska 1, Drabik 1, Hartman, Kurdzielewicz, Stanisławczyk, Noga, Belmas.