Premier League: Sheffield United lepsze od West Bromwich
Jon Candy / Wikimedia Commons

• Data publikacji: 02.02.2021, 20:51

We wtorek, 2 lutego, w ramach 22. kolejki angielskiej Premier League na Bramall Lane zmierzyły się drużyny Sheffield United i West Bromwich Albion. W pojedynku dwóch ostatnich zespołów w ligowej tabeli lepsi okazali się gospodarze, którzy po niezwykle ciekawym pojedynku wygrali 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobywali Jayden Bogle i Billy Sharp.

Pojedynek dwóch ostatnich zespołów w tabeli Premier League mógł się bardzo dobrze rozpocząć dla gospodarzy. Już w 10. minucie Oliver Norwood (Sheffield) wykonywał rzut wolny blisko pola karnego. Zawodnik Sheffield oddał piękny strzał, jednak piłka przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką. W kolejnej akcji znowu zrobiło się groźnie, ale tym razem na połowie gospodarzy. Callum Robinson (West Brom) po indywidualnej akcji oddał strzał z krawędzi pola karnego, ale futbolówka przeleciała tuż obok prawego słupka.

W kolejnych minutach obraz spotkania się nie zmieniał i obydwa zespoły starały się atakować bramkę rywali. Jednak ich strzały przelatywały obok bramki bądź były bronione przez bramkarzy. W 40. minucie wydawało się, że Mbaye Diagne (West Brom) zdobędzie bramkę strzałem z dobitki, ale Aaron Ramsdale (Shieffield) doskonale obronił. Niecałą minutę później po zamieszaniu w polu karnym Shieffield piłkę do bramki z bliskiej odległości wpakował Matt Phillips (West Brom). Na przerwę w lepszych nastrojach udali się zatem piłkarze gości.

Na początku drugiej połowy wyraźnie do ataku ruszyli zawodnicy Sheffield United. Po kilku nieudanych atakach piłka w końcu wylądowała w siatce West Bromu. Stało się to w 56. minucie, kiedy to Chris Basham (Shieffield) posłał świetne podanie w pole karne, a odebrał je Jayden Bogle (Shieffield) i pokonał bramkarza strzałem przy prawym słupku. Niecałe pięć minut później gospodarze mogli powiększyć prowadzenie. Oliver McBurnie (Shieffield), który na boisku zaprezentował się na początku drugiej połowy, wbiegł w pole karne do świetnego podania, jednak jego strzał zablokowany został świetnym wślizgiem obrońcy West Bromu. Piłkę dobijał jeszcze John Lundstram (Shieffield), jednak jego strzał również został zablokowany przez obrońcę!

W 64. minucie szansę na bramkę mieli goście. Robinson znalazł sobie miejsce w polu karny i oddał piękny strzał, który w jeszcze piękniejszy sposób obronił Ramsdale. Dziesięć minut później ładne dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boiska posłał Chris Basham (Shieffield), a w polu karnym walkę o piłkę wygrał John Egan i podał nią do lepiej ustawionego Billy'ego Sharpa, który pokonał bramkarza gości i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, a gospodarze utrzymali wygraną do końca.

Sheffield United – West Bromwich Albion 2:1 (0:1)
Bramki: 56’ Bogle, 73' Sharp - 41’ Phillips
Sheffield: Ramsdale – Ampadu, Egan, Basham – Bogle, Fleck, Norwood (46’ McBurnie), Lundstram, Baldock (44’ Lowe) – Sharp (86' Burke), McGoldrick
West Brom: Johnstone – Townsend, Bartley, Ajayi, O’Shea – Pereira, Sondgrass, Livermore, Phillips (74' Gallagher) – Robinson (68' Grant) – Daigne (68' Robson-Kanu)
Żółte kartki: 83' Fleck, 84' McGoldrick
Sędzia: Paul Tierney