LoL - Ultraliga: 7more7 Pompa Team zwycięża w meczu tygodnia
Ultraliga/Polsat Games

• Data publikacji: 02.02.2021, 21:45

Pierwszy dzień trzeciej kolejki Ultraligi okraszony był wieloma znakomitymi meczami. Zwłaszcza meczem tygodnia oraz spotkaniem GMG z devils.one. Aczkolwiek debiut nowego skladu K&F również nie zawiódł.

Team ESCA Gaming 0-1 AGO Rogue (MVP: Sinmivak)

Wukong/Udyr/Galio/Kai'Sa/Morgana - Camille/Lillia/Viktor/Senna/Alistar

Pierwsza odsłona trzeciej kolejki Ultraligi okazała się bardzo jednostronną. Tak naprawdę wszystko rozwiązało się na górnej alei. Sinmivak w solowej potyczce wyeliminował Jaqena, po czym zawołał do siebie Luroxa. W dwójkę poskromili rywala jeszcze dwa razy, a ten był do tyłu również farmą. Na tym jednak się nie skończyło, ponieważ cztery minuty później Lurox ponownie pokonał toplanera Team ESCA Gaming. Następnym krokiem dla RGO była wygrana walka przy jamie smoka, po której każdy ich zawodnik miał sporą przewagę. Natomiast zakończenie gry było już tylko formalnością i nastąpiło to w 22 minucie.

Illuminar Gaming 0-1 7more7 Pompa Team (MVP: Warszi)

Camille/Taliyah/Twisted Fate/Aphelios/Leona - Shen/Udyr/Orianna/Kai’Sa/Lulu

Początek meczu tygodnia był bardzo spokojny, a stan złota długo był bardzo wyrównany. Kilka zabójstw zgarnęło Illuminar Gaming. Za to ekipa 7more7 Pompa Team zadowoliła się smokami. Pierwszą większą walkę drużynową zobaczyliśmy w 28 minucie i padła ona łupem PT7. Jej głównym bohaterem był behave, gdyż świetnie wyłapał Czajka. Zaraz po niej drużyna Colora wzięła Barona i poszła zniszczyć bazę przeciwnika. Jednak zostali tam za długo, dzięki czemu IHG ich wyłapało i wzięło starszego smoka. Wszystko wyglądało na to, że zaraz ujrzymy walkę o wygraną w tym meczu. Ta zaczęła się od genialnej superumiejętności Orianny, po której wszedł bardzo szybki Udyr i rozprawił się z rywalami.

Gentlemen’s Gaming 0-1 devils.one (MVP: ZAMULEK)

Sett/Sejuani/Orianna/Senna/Seraphine - Camille/Graves/Syndra/Ezreal/Alistar

Ten mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Pierwsza krew wpadła w ręce Sheru po walce na dolnej alei. Niedługo potem Dżentelmeni zdobyli eliminacje dla siebie na górnej alei. Następnie GMG przejęło smoka, a devils.one Herolda. Świadkami takich mikro wymian byliśmy przez większość spotkania. Natomiast kluczowa w tej grze była akcja na rzece, gdzie genialnie zagrał Zamulek, a DV1 zgarnęło górskiego smoka oraz Nashora. Za to następna walka była już zdominowana przez diabłów po świetnej inicjacji Slippera. Zaraz po niej padł nexus, czyli w 34 minucie.

K1CK Neosurf 1-0 Komil&Friends (MVP: Matisław)

Gnar/Pantheon/Twisted Fate/Kai'Sa/Thresh - Aatrox/Hecarim/Orianna/Xayah/Seraphine

Ostatnie starcie dzisiejszego dnia miało dodatkowy smaczek, ponieważ Komil&Friends wystawiło zupełnie nowy skład. Natomiast w nim możemy ujrzeć młodych i perspektywicznych graczy (Grzybek, Ben3k, Wojux, svns i april). Pierwsza krew wpadła na konto Hecarima, a Komil&Friends nieźle się trzymało na początku tego spotkania. Kryska na matyska przyszła w 15 minucie, gdyż Matisław wszedł na dolną alejkę i zdobył potrójne zabójstwo. Od tej sytuacji przewaga K1 zaczęła się stopniowo powiększać. Już w 26 minucie wynosiła on aż dziesięć tysięcy złota i zespół Pukiego robił z przeciwnikami co tylko chciał. Za to koniec gry nastąpił pięć minut później.

Już jutro o 17:30 rusza kolejny dzień Ultraligi, w którym zobaczymy na papierze jednostronne starcia, ale pamiętajmy, że w polskiej lidze często dochodzi do zaskoczeń. Aktualna tabela prezentuje się tak:

1. AGO Rogue (5:0)

2. 7more7 Pompa Team (4:1)

2. Illuminar Gaming (4:1)

4. K1CK Neosurf (3:2)

5. Team ESCA Gaming (2:3)

5. devils.one (2:3)

7. Gentlemen's Gaming (0:5)

7. Komil&Friends (0:5)