Puchar Hiszpanii: Sevilla melduje się w półfinale
Wikimedia

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 02.02.2021, 23:20

Spotkanie 1/4 finału Pucharu Hiszpanii pomiędzy UD Almerią a Sevillą FC zakończyło się zwycięstwem gości. Po naprawdę przyzwoitym spotkaniu triumfowali oni 1:0 i pewnie zameldowali się w półfinale rozgrywek. Jedyną bramkę zdobył w 67. minucie Ocampos.

Oba zespoły spisują się w tym sezonie naprawdę bardzo dobrze. Almeria znajduje się na trzeciej pozycji w Segunda Division. Sevilla z kolei jest na czwartej lokacie w Primera Division z niewielką, zaledwie jednopunktową stratą do drugiej FC Barcelony. Patrząc jednak na różnicę klas rozgrywkowych to „Sevillistas” byli zdecydowanym faworytem tego meczu.

Sytuacje kadrowe obu drużyn przed tym meczem były zupełnie różne. W zespole prowadzonym przez Julena Lopeteguiego brakowało Tomasa Vaclika, Jesusa Navasa, Sergio Escudero, Oscara Rodrigueza i Marcosa Acuny. Jose Gomes nie mógł za to skorzystać jedynie z Nikoli Marasa.

Już od pierwszych minut goście, zgodnie z oczekiwaniami wszystkich, przejęli inicjatywę i byli stroną zdecydowanie dominującą. W siódmej minucie mogli wyjść na prowadzenie, lecz uderzenie Aleixa Vidala obronił Rubio Fernando. Z biegiem czasu przewaga gości nie tylko nie malała, ale nawet rosła. Mieli jednak oni spore problemy by poważniej zagrozić bramce Almerii. Jedną z lepszych okazji miał w 34. minucie de Jong, lecz przy jego strzale na straży był golkiper gospodarzy.

Obraz gry w drugiej części meczu ani trochę nie uległ zmianie. W 54. minucie kolejną świetną okazję miał de Jong. Piłka po uderzeniu Holendra trafiła jednak jedynie w poprzeczkę. W 67. minucie Sevilla w końcu mogła cieszyć się z gola. Piękną wrzutkę chwilę wcześniej wprowadzonego Suso strzałem głową wykończył Lucas Ocampos. Kolejne minuty to dalsza dominacja gości i problemy ze zdobyciem drugiej bramki. Najlepszą okazję na to miał w 84. minucie Munir, jednak jego strzał wybronił Fernando. I to Sevilla wygrała 1:0.

Wynik ten spowodował, że Sevilla FC awansowała do półfinału rozgrywek i może już spokojnie oczekiwać na przeciwnika. Almeria za to pożegnała się z rozgrywkami, chociaż z pewnością może być dumna z tego, że jako jedyny zespół z drugiego poziomu rozgrywkowego dotarła aż do ćwierćfinału Pucharu Hiszpanii.

UD Almeria – Sevilla FC 0:1 (0:0)

Bramki: 67’ Ocampos

Almeria: Fernando – Akieme, Chumi, de la Hoz, Redrado – Lazo (68’ Sadiq), Petrović (89’ Cuenca), Robertone (76’ Costa), Ramazani –  Villar (69’ Corpas), Villaba (76’ Carvalho)

Sevilla: Bono – Rekik, Diego Carlos, Kounde, Vidal – Rakitić, Fernando, Gudelj (46’ Munir) – Ocampos (80’ Jordan), de Jong (60’ En Nesyri), Gomez (60’ Suso)

Żółte kartki: 70’ Corpas, 81’ Chumi

Sędzia: Javier Estrada Fernandez