NHL: nieudany debiut Laine'a dla Blue Jackets, Canadiens ponownie wygrali z Canuckss
Leech44/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 03.02.2021, 09:05

Środowa noc w NHL obfitowała w wiele wyrównanych meczów. Avalanche minimalnie wygrali z Wild, a drugie z rzędu zwycięstwo nad Canucks odnieśli hokeiści z Montrealu. Dużo uwagi skupiał także debiut Patrika Lainego dla Columbus Blue Jackets, którzy podejmowali Dallas Stars.

Wymiana z udziałem wspomnianego Fina była dla oddających go Jets wysoce pragmatyczna. Po tym sezonie kończy się bowiem kontrakt Lainego, a on sam nie był zadowolony z życia w Winnipeg i najprawdopodobniej nie przedłużyłby umowy. W zamian za Fina do Jets powędrował Pierre Luc-Dubois. Poza tym Blue Jackets otrzymali Jacka Roslovica i wybór w 3. rundzie draftu 2022. Laine, który dał się poznać jako bardzo dobry strzelec, do tego z każdym miesiącem robiący widoczne postępy w swojej grze w defensywie, nie zapamięta jednak dobrze tego spotkania. Mimo iż spędził na lodowisku najwięcej czasu spośród swoich kolegów, to nie zamienił go na żadne konkrety punktowe. Bohaterem meczu został weteran Joe Pavelski, zdobywca dwóch bramek i dwóch asyst - Amerykanin kapitalnie rozpoczął w sezon, zaliczając dotąd średnio dwa punkty na spotkanie. Blue Jackets praktycznie ani przez chwilę nie zagrozili zwycięstwu gości.

Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)

Na spotkanie z Wild w ekipie Avalanche po raz pierwszy w tym sezonie zabrakło Nathana MacKinnona, zdobywcy dwóch goli i dwunastu asyst w tym sezonie NHL. Hokeiści Minnesoty, którzy wygrali z "Lawinami" po dogrywce w miniony poniedziałek, po raz kolejny postawili im trudne warunki. Gracze Colorado zdołali wyjść na prowadzenie w 18. minucie dzięki sprytnemu strzałowi Logana McConnora. Na 2:0 w drugiej tercji podwyższył Walerij Niczuszkin. W 34. minucie kontaktowego gola zdobył Kirił Kaprizow, wykorzystując podanie Zacha Parise podczas gry w przewadze. Więcej bramek w tym meczu już nie padło i hokeiści Avalanche tym razem zeszli z lodowiska zwycięscy. Było to możliwe w dużej mierze dzięki bardzo dobrej postawie bramkarza "Lawin" Philippa Grubauera, który w całym meczu obronił 27 strzałów, w tym sytuacje sam na sam.

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Dobrą formę utrzymują hokeiści Canadiens, którzy drugi raz z rzędu wygrali z ekipą Canucks. Po dwie bramki dla Montrealu zdobyli Josh Anderson i Tyler Toffoli. Drugi gol tego ostatniego padł po przepięknej indywidualnej akcji Kanadyjczyka - wpierw okiwał on skrzydłowego "Orek" Brocka Boesera, a następnie z bekhendu pokonał bramkarza gości strzałem w okienko. Hokeiści Vancouver zagrali bardzo dobrą trzecią tercję, a bramkę na 3:4 zdobyli w ostatniej minucie gry. Na więcej zabrakło już jednak czasu, a gości strzałem do pustej bramki dobił obrońca gospodarzy Jeff Petry.

Montreal Canadiens 5:3 Vancouver Canucks (2:0, 2:1, 1:2)