Tenis - ATP Great Ocean Road Open: porażka Majchrzaka w 2. rundzie
sirobi 2018

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 03.02.2021, 09:44

Kamil Majchrzak odpadł w 2. rundzie turnieju rangi ATP 250 w Melbourne. Polak w trzech setach uległ reprezentantowi Holandii, Boticowi Van De Zandschulpowi.

Pierwsze dwa gemy wtorkowego pojedynku padły łupem serwujących, którzy pewnie wygrali swoje podania. Kolejna odsłona meczu niespodziewanie przyniosła pierwsze przełamanie. Pomimo prowadzenia już 40:15 w swoim gemie serwisowym, Majchrzak przegrał cztery kolejne piłki i Van De Zandschulp objął prowadzenie po raz pierwszy. Serwis Holendra funkcjonował na tyle dobrze, że w pierwszym secie druga rakieta Polski nie miała żadnych okazji na przełamanie. Ostatecznie to niżej notowany rywal w tym meczu, dopisał na swoje konto pierwszą partię.

Drugi set polsko-holenderskiej rywalizacji miał bardzo podobny przebieg, z jedną znaczącą różnicą. Tym razem to Polak już w premierowym gemie serwisowym Holendra, wykorzystał swojego pierwszego break pointa w spotkaniu i po kilku minutach na tablicy wyników można było dostrzec prowadzenie Majchrzaka 3:0. Kolejna część tego seta nie przyniosła więcej przełamań, dzięki temu podopieczny Joakima Nystroma wyrównał stan meczu.

W decydującej partii obaj gracze skupiali się na utrzymaniu swoich gemów serwisowych. Pierwsze break pointy w tym secie pojawiły się w czwartym gemie, ale Holender nie wykorzystał swoich szans. Rakieta numer 159 światowego rankingu nie musiała długo czekać na kolejną okazję. Van De Zandschulp przełamał piotrkowianina w ósmym gemie, ale w kolejnej odsłonie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych przy swoim podaniu. Polaka do wyrównania stanu w trzecim secie dzieliło wygranie gema serwisowego. Niestety Kamil Majchrzak nie sprostał zadaniu i skwitował kolejnym przegranym gemem przy własnym podaniu, ostatecznie przegrywając 4:6 decydującą partię. Van De Zandschulp w następnej rundzie powalczy o ćwierćfinał z amerykańskim tenistą, Reilly'im Opelką.

Kamil Majchrzak (POL) [PR] - Botic Van De Zandschulp (NED) 4:6, 6:3, 4:6