Tenis – ATP Great Ocean Road Open: Hurkacz i Sinner sprawcami sensacji!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 03.02.2021, 10:50

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner sprawili sensację w drugiej rundzie turnieju Great Ocean Road Open w Melbourne. Polak i Włoch pokonali rozstawionych z "4" Francuza Pierre'a-Huguesa Herberta i Fina Henriego Kontinena. Rywale jednak po raz pierwszy występowali wspólnie po jednej stronie kortu.

Hubert Hurkacz sezon 2020 zakończył sensacyjnym zwycięstwem w turnieju debla w Paryżu u boku Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime. Jednak wygląda na to, że i z Jannikiem Sinnerem Polak radzi sobie w grze podwójnej równie dobrze. Choć w środę naprzeciw nich stanęli wielce utytułowani Pierre-Hugues Herbert z Francji i Henri Kontinen z Finlandii, to polsko-włoska para spisała się znakomicie. Co prawda rywale po raz pierwszy grają wspólnie, ale i Hurkacz z Sinnerem przed tym turniejem nie mieli okazji współpracować na korcie.

Od samego początku meczu Polak i Włoch pokazywali wyśmienitą dyspozycję. W pierwszej partii rozstawionym z "4" rywalom oddali zaledwie jednego gema. Rewelacyjnie prezentowali się przy własnym podaniu, podczas gdy w przypadku rywali serwis był piętą achillesową. Pierwsza partia trwała ledwie 20 minut.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany. Wiele gemów kończyło się deciding pointem. Hurkacz i Sinner zachowywali jednak zimną krew. To pozwoliło im wygrać tę partię 6:4, dzięki przełamaniu z pierwszego gema. Wykorzystali już pierwszą piłkę meczową. W ćwierćfinale zagrają albo z Australijczykami Matthew Ebdenem i Johnem-Patrickiem Smithem, albo z Brytyjczykami Luke'iem Bambridgem i Dominiciem Inglotem.

Hubert Hurkacz/Jannik Sinner (POL/ITA) – Pierre-Hugues Herbert/Henri Kontinen (FRA/FIN) [4] 6:1, 6:4