Wimbledon: Federer pierwszym ćwierćfinalistą

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 09.07.2018, 16:15

Roger Federer jako pierwszy w turnieju męskim zameldował się w ćwierćfinale. Broniący tytułu Szwajcar pewnie pokonał Adriana Mannarino z Francji. Zaskakująco łatwo wygrał on pierwszą partię tego meczu, zajęło mu to zaledwie 16 minut!

Pierwszy set tego spotkania wyglądał, jakby Mannarino nie wyszedł jeszcze na kort. Federer absolutnie dominował na korcie. Francuz zdołał ugrać zaledwie 5 punktów i ani jednego gema. Już po 16 minutach gry Szwajcar mógł cieszyć się z prowadzenia 1-0 w setach.

Druga odsłona meczu wyglądała już zupełnie inaczej. Mannarino zaczął stawiać dość trudne warunki, choć pierwszy gem tego nie zapowiadał, gdyż Federer czterokrotnie mógł zdobyć w nim przewagę przełamania. Francuz obronił się, co najwyraźniej dodało mu pewności siebie. Nie był co prawda w stanie zagrozić podaniu rywala, a ponadto jeszcze kilkukrotnie musiał ratować swój serwis, ale długo mu się to udawało. Dopiero w 11. gemie Szwajcar przełamał na 6-5, po czym bez straty punktu utrzymał swój serwis i wygrał kolejnego seta.

Trzecia partia miała dosyć podobny przebieg. Mannarino nieco łatwiej wygrywał tym razem swoje gemy serwisowe, a przy prowadzeniu 4-3 po raz pierwszy i, jak się okazało, jedyny w tym meczu miał okazję do przełamania legendy tego turnieju. Federer skutecznie się obronił, a następnie sam przełamał wychodząc na 5-4. Serwując po mecz, znów był niezawodny, dzięki czemu bez straty seta awansował do ćwierćfinału.

Roger Federer (SUI) [1] – Adrian Mannarino (FRA) [22] 6-0 7-5 6-4