Wimbledon: Serena Williams w ćwierćfinale

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 09.07.2018, 17:25

Serena Williams zmierza po pierwszy tytuł wielkoszlemowy po ciąży? Z pewnością ma na to szansę. Amerykanka awansowała do ćwierćfinału londyńskiego turnieju, w przeciwieństwie do jakiejkolwiek tenisistki znajdującej się aktualnie w pierwszej dziesiątce rankingu.

Jewgienija Rodina, która niespodziewanie znalazła się w czwartej rundzie tegorocznego Wimbledonu, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze, jeśli chodzi o występy w turniejach wielkoszlemowych, nie sprawiła problemów Serenie Williams. Siedmiokrotna triumfatorka tej imprezy już od początku zdominowała spotkanie. Po kilku minutach prowadziła już 3-0. Przy prowadzeniu 5-2 wygrała gem przy serwisie rywalki bez straty punktu i wyszła na prowadzenie 1-0 w setach.

Druga partia miała podobny przebieg. Ponownie Amerykanka szybko wyszła na prowadzenie 3-0, jednak tym razem Rodina była bliska wyrównania. Jednakże gdy serwowała na 3-3, znów nie utrzymała podania. Tym razem Williams nie wypuściła ją przewagi. Znów zakończyła seta przy serwisie rywalki i może już szykować się do ćwierćfinałowego meczu z Włoszką Camilą Giorgi.

Serena Williams (USA) [25] – Jewgienija Rodina (RUS) 6-2 6-2