Premier League: Leicester pewnie pokonało Fulham
Ungry Young Man/Wikimedia Commons/CC BY 2.0

• Data publikacji: 03.02.2021, 20:52

W środowym, 3 lutego, meczu 22. kolejki Premier League na Craven Cottage zmierzyły się drużyny Fulham FC i Leicester City. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła drużyna gości, która wygrała 0:2. Bramki dla "Lisów" zdobywali Kelechi Iheanacho i James Justin.

Od początku meczu przewagę mieli zawodnicy Leicester City, jednak nie potrafili jej przez pewien czas wykorzystać. W 17. minucie piękne podanie w pole karne posłał James Maddison (Leicester), które wykorzystał Kelechi Iheanacho (Leicester). Nigeryjczyk strzałem główką w prawą stronę bramki pokonał bramkarza gospodarzy i otworzył wynik środowego pojedynku. Osiem minut później fenomenalną okazję zmarnował Caglar Soyuncu (Leicester). Stanął oko w oko z Alphonse Areolą (Fulham) i oddał strzał, który po fantastynczej interwencji zatrzymał Francuz.

W kolejnych minutach spotkanie nieco się wyrównało i okazje zaczęli stwarzać również gospodarze. W 43. minucie Abdul-Nasir Adarabioyo (Fulham) miał genialną okazję, aby doprowadzić do remisu. Anglik celnie trafił głową w piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego. Futbolówka zmierzała tuż pod poprzeczkę, a przed wpadnięciem w siatkę uchronił ją Kasper Schmeichel, który w ostatniej chwili palcami przeniósł piłkę nad poprzeczką. Minutę później z atakiem ruszyli goście i po ładnej akcji, przy której asystował James Maddison (Leicester), piłkę w siatce umieścił James Justin (Leicester), powiększając przewagę swojej drużyny do dwóch bramek.

Po rozpoczęciu gry w drugiej połowie okazję miało Fulham. Ivan Cavaleiro (Fulham) strzelił z granicy pola karnego, jednak piłka o milimetry przeleciała obok prawego słupka. Kilka chwil później do siatki ponownie trafił Iheanacho. Bramka Nigeryjczyka nie została jednak uznana ze względu na spalonego. Po nieco spokojniejszych dziesięciu minutach goście trafili do bramki, ponownie jednak sędzia zasygnalizował spalonego, pomimo protestów i złości Ricardo Pereiry (Leicester). Od tego czasu w meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego i Leicester City spokojnie dowiozło wygraną do końca.

Fulham FC - Leicester City 0:2 (0:2)
Bramki: 17' Iheanacho, 44' Justin
Fulham: Areaola - Adarabioyo, Andersen, Aina - Robinson, Zambo Anguissa (47' Lemina), Reed, Tete (47' Cavaleiro) - Lookman, Mitrovic, Loftus-Cheek (71' Reid)
Leicester: Schmeichel - Justin, Evans, Soyuncu, Pereira - Tielemans, Choudhury (61' Mendy) - Barnes (77' Amartey), Maddison, Perez (61' Albrighton) - Iheanacho
Żółte kartki: 24' Reed, 59' Aina, 89' Cavaleiro - 72' Mendy
Sędzia: Robert Jones