Copa del Rey: Levante awansuje do półfinału!

• Data publikacji: 03.02.2021, 21:50

Drużyny Levante i Villareal stanęły przeciwko sobie w kolejnej rundzie Pucharu Króla Hiszpanii. Będące w świetnej dyspozycji Villareal było zdecydowanym faworytem tego spotkania. Levante po ostatnim zwycięstwie nad Realem Madryt w lidze czuło się pewne oraz chętne do walki o awans do następnej rundy.

W pierwszych minutach meczu obie ekipy były maksymalnie skupione na szybkim ataku. Ku zdziwieniu fachowców, Levante na krok nie odstępowało swoim przeciwnikom. Starania ustały po kilkunastu minutach. Zawodnicy z Walencji odpuścili agresywny pressing i poddali się kontroli gry ze strony ekipy „Żółtej łodzi podwodnej”. W pierwszej połowie ostoją Levante był Dani Cardenas, który skutecznie bronił bramki gospodarzy. Villareal cały czas napierał na cofniętych do obrony zawodników Paco Lopeza. Zdecydowanie zwiększyli procentowe posiadanie piłki na swoją korzyść oraz dominowali w ilości przeprowadzonych ataków. Brak skuteczności oraz świetna dyspozycja bramkarza przeciwników nie pozwoliła na otwarcie wyniku aż do końca pierwszej części spotkania.

Początek drugiej połowy bardzo przypominał poprzednią. Gracze obu ekip niemalże rzucili się do gry, po czym inicjatywę ponownie przejęło Villareal. Druga część spotkania była ucztą dla koneserów hiszpańskiej piłki. Zawodnicy przeprowadzali świetne akcje, realizowali zadania taktyczne oraz popisywali się wyszkoleniem technicznym. W ostatniej minucie meczu po raz kolejny niesamowitymi umiejętnościami popisał się Dani Cardenas. Młody bramkarz Levante obronił rzut wolny i dzięki wsparciu obrońców uchronił swoją drużynę przed stratą bramki. Wychowanek klubu z Walencji w tym meczu był zdecydowanie najjaśniejszym punktem całego spotkania. Regulaminowy czas gry nie przyniósł żadnego rezultatu w postaci bramki, więc do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka.

W niej po zawodnikach było widać zmęczenie całym spotkaniem. Dopiero w 121. minucie, na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem, Levante udało się wyjść na prowadzenie. Bramkę na 1:0 zdobył Roger Marti po kontrataku całej drużyny. Paco Lopez po tym spotkaniu może być w pełni zadowolony ze swoich zawodników. Zwycięska bramka w ostatnich sekundach, ogromna chęć walki i niesamowite spotkanie w wykonaniu Cardenasa dały dziś Levante awans do półfinału Copa del Rey.

Levante – Villareal 1:0 (0:0)

Bramki: 121' Marti

Levante: Cardenas – Son (55’ Melero), Postigo, Vezo, Tono (76’ Clerc) – Coke (66’ Miramon), Radoja, Malsa (66’ Malsa), Rochina (55’ Morales) – Barhdi, Gomez (106' Leon)

Villareal: Rulli – Foyth, Albiol, Torres, Pedraza – Pena (66’ Estupinan), Coquelin (91' Nino), Parejo – Trigueros, Alcacer (87’ Bacca), Gomez (51’ Baena)

Żólte kartki: Bardhi, Rochina, Postigo, Melero - Albiol, Trigueros, Parejo, Baena

Sędzia: Cesar Soto Grado