Ligue 1: pewne zwycięstwo PSG
Autor/Creative Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 03.02.2021, 21:30

Podopieczni Mauricio Pochettino wrócili na zwycięską drogę. Dzisiejszego wieczoru Paris Saint-Germain pokonało ostatnią drużynę tabeli Ligue1 - Nîmes Olympique 3:0 po bramkach Di Marii, Sarabii oraz Mbappe. Dzięki temu zwycięstwu PSG traci do pierwszego Lille OSC tylko 3 punkty.

Po ostatniej, niespodziewanej porażce z Lorient, można się było spodziewać, iż piłkarze Mauricio Pochettino rozgromią dzisiejszego wieczoru ostatnią drużynę w tabeli, jaką jest Nîmes Olympique. Już w 5. minucie spotkania Sarabia stanął sam na sam z golkiperem gości, ale przegrał ten pojedynek. Minutę później świetną, indywidualną akcję przeprowadził Kylian Mbappé, ale jego strzał odbił się od obrońcy i obił lewy słupek. Piłkarze PSG mieli niesamowitego pecha, ponieważ w 11. minucie spotkania ponownie obili słupek rywali za sprawą główki Keana. Paryżanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, zaś Krokodyle nie potrafili przedostać się na pole karne gospodarzy. Dodatkowo popełniali tragiczne błędy w rozgrywaniu piłki, co w końcu się na nich zemściło. W 18. minucie Fomba posłał piłkę w poprzek własnej połowy, którą przejął Di Maria i ze spokojem umieścił piłkę w bramce. Tak nie można grać!

PSG nie zwalniało tempa, a o sporym szczęściu może mówić drużyna gości. Do wysoko posłanej piłki wyskoczył Kehrer, ale jego strzał głową odbił się od poprzeczki, a następnie piłka odbiła się od linii bramkowej. Piłkarze Mauricio Pochettino dość długo czekali na drugą bramkę – w 36. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Di Maria, a całą akcję wykończył Pablo Sarabia. Kilka minut później to goście niespodziewanie zaatakowali bramkę gospodarzy, ale bezrobotny w tym meczu Rico zachował czujność i pięknie obronił strzał Fomby. Sędzia zakończył pierwszą połowę, a zawodnicy PSG mogą jedynie żałować, że ich strzały obijały obramowanie bramki Reyneta.

O dziwo to Nîmes Olympique lepiej weszło w drugą część spotkania, naciskając na PSG i grając wysokim pressingiem. Natomiast gospodarze mieli niesamowity problem z konstruowaniem akcji i rzadko kiedy przebywali na połowie rywala. Był tylko jeden mały szczegół – piłkarze Mauricio Pochettino byli zwyczajnie lepsi. W 68. minucie kilkoma podaniami przedostali się pod bramkę Krokodyli, a Kylian Mbappé fantastycznym, finezyjnym strzałem posłał piłkę w lewe okno! Bramkarz nawet nie drgnął. Gospodarze mieli pod kontrolą wydarzenia na boisku i udało im się nawet strzelić czwartą bramkę, lecz Pablo Sarabia był na spalonym. Goście walczyli o honorową bramkę, ale ta sztuka im się nie udała. Paris Saint-Germain wygrywa i już w najbliższą niedziele zmierzą się na wyjeździe z Olimpique Marsylią, która zremisowała dzisiaj 2:2 z RC Lens , a jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik.

PSG - Nîmes Olympique 3:0 (2:0)

Bramki: 18' Di Maria, 36' Sarabia, 68' Mbappe

PSG: Rico – Dagba, Kehrer, Kimpembe, Bakker (88' Kurzawa)– Di Maria (70' Rafinha), Gueye, Paredes (82' Danilo), Sarabia, Mbappé (88' Icardi) - Kean (80' Draxler)

Nîmes Olympique: Reynet – Burner, Briancon, Miguel, Meling – Cubas (90+1 Alakouch), Ferhat (84' Benrahou), Fomba, Ahlinvi (46' Deaux), Duljević (77' Duljević) - Ripart (78' Koné)

Żółte kartki: 21' Meling,

Sędzia: François Letexier