Copa del Rey: Athletic Bilbao awansuje do półfinału!

• Data publikacji: 04.02.2021, 23:55

W czwartek zostały rozegrane kolejne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Króla Hiszpanii. Przeciwko sobie stanęły między innymi Real Betis i Athletic Bilbao. Wracający do formy Betis musiał się zmierzyć przeciwko triumfatorom ostatniego Superpucharu Hiszpanii, którzy według ekspertów w tym spotkaniu byli faworytami. Obydwie ekipy na spotkanie wstawiły się w lekko wybrakowanych składach, co dało szansę na grę zawodnikom rezerwowym.

Pierwsze minuty nie zachwycały atrakcyjnością. Zawodnicy wymieniali się piłką, próbując stworzyć jakąś groźną akcję, co zazwyczaj kończyło się niepowodzeniem. Od początku spotkania obydwie drużyny dość agresywnie pressowały i odbierały sobie piłkę. W pierwszej połowie to Baskowie dominowali w tym meczu. Athletic cały czas próbował otworzyć wynik spotkania, jednak dość sprawnie ataki odpierała obrona Beticos. Im bliżej do gwizdka kończącego pierwszą połowę tym Real Betis zaczął przeważać i napierać na gości. Te wszystkie próby nie przyniosły oczekiwanych rezultatów i sędzia Hernandez zakończył pierwszą część spotkania. Była ona wyjątkowo obfita w faule i zostało ich odgwizdanych aż 19.

Na drugą połowę zespoły wyszły w niezmienionych składach. Spotkanie dalej obfitowało w akcje ofensywne ze strony obydwu ekip, ale nie przekładało się to na gole. Betis cały czas napierał na bramkę przeciwnika, co opłaciło się w 85. minucie. Wchodzący z ławki rezerwowych Juanmi Jimenez zdobył bramkę na 1:0. Hiszpan w tym sezonie zdecydowanie zawodzi, natomiast dzięki temu trafieniu dał swojej drużynie nadzieje na awans do półfinału. W doliczonym czasie Beticos cofnęli się na swoją połowę, a Baskowie cały czas próbowali przebić się przez ich obronę. Starania doprowadziły do bramki wyrównującej na 30 sekund przed zakończeniem spotkania. Gola zdobył Raul Garcia po asyście Inigo Martineza.

Do rozstrzygnięcia wyniku meczu potrzebna była dogrywka. Piłkarze dwoili się i troili, ale nie mogli znaleźć drogi do bramki. Była ona bardzo obfita w akcje ofensywne i coraz więcej fauli. Dodatkowe 30 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i do wyłonienia wyniku potrzebne były rzuty karne. W serii jedenastek swoją wyższość pokazał Athletic Bilbao, który awansował do półfinału rozgrywek.

Real Betis – Athletic Bilbao 1:1 (1:4 k.)

Bramki: 84’ Juanmi – 94’ Garcia

Real Betis: Robles – Montoya, Mandi, Ruiz, Miranda (106’ Emerson) – Rodriguez (90’ Joaquin), Carvalho (106’ Tello) – Fekir (93’ Sidnei), Canales, Aitor (74’ Juanmi) – Iglesias (88’ Guardado)

Athletic Bilbao: Simon – Lekue (78’ Capa), Alvarez, Martinez, Berchiche – de Marcos, Garcia(78’ Vencedor), Vezga (88’ Lopez), Berenguer – Garcia, Villalibre (67’ Williams)

Żółte kartki: Aitor, Carvalho - Berchiche, Alvarez, Garcia, Martinez, Lekue, Garcia

Sędzia: Alejandro Hernandez