Wimbledon: Matkowski odpada również w mikscie

• Data publikacji: 09.07.2018, 22:20

Marcin Matkowski po tym jak odpadł dzisiaj z gry deblowej, musiał walczyć o pozostanie na Wimbledonie w grze mieszanej. Matkowski grający w parze z Rumunką Buzarnescu zmierzyli się z rozstawioną z numerem 16. parą Kontinen/Watson.

Od samego początku było widać, że Marcin Matkowski jest bardzo zmęczony. Dwie godziny wcześniej zakończył mecz, który trwał prawie 4 godziny. Brakowało w jego grze świeżości, co skrzętnie wykorzystali rywale po drugiej stronie siatki, wygrywając w 25 minut pierwszego seta 6:2.

Od początku drugiego seta para polsko-rumuńska utrzymywała kontakt z rywalami i nie dopuszczała do przełamania. W szóstym gemie to nawet para Matkowski/Buzarnescu przełamała rywali, lecz w kolejnym gemie roztrwoniła swoją przewagę i to rywale wyszli na prowadzenie 5:4. Już tylko jeden krok dzielił od awansu zwycięzców Wimbledonu w mikście z roku 2016. Jak się okazało Marcin wytrzymał presję i wyrównał stan seta na 5:5. Matkowski i Buzarnescu wykorzystali dobry okres swojej gry i niespodziewanie wygrali drugą partię 7:5.

Wydawało się, że po fantastycznym powrocie do spotkania i wygraniu drugiego seta Matkowski i Buzarnescu przejmą kontrolę nad spotkaniem. W trzecim secie gra toczyła się pod dyktando serwujących. Kluczowym gemem okazał się gem 12. Mihaela Buzarnescu nie wytrzymała trudów spotkania i to rozstawiona z numerem 16. para mogła cieszyć się ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy. Tego dnia była to druga porażka Marcina Matkowskiego, który tym meczem pożegnał się z tegorocznym Wimbledonem.

Marcin Matkowski/Mihaela Buzarnescu - Henri Kontinen/Heather Watson [16] 2:6 7:5 5:7