Narciarstwo alpejskie - PŚ: zjazd w Ga-Pa dla Parisa
GeorgesMénager/flickr

• Dodał: Łukasz Stopa
  • Data publikacji: 05.02.2021, 14:05

Dominik Paris triumfował w piątkowym zjeździe w Garmisch Partenkirchen. Obok włoskiego alpejczyka na podium stanęli Beat Feuz i Matthias Mayer. Weekendowe zawody w alpejskim kurorcie są ostatnimi przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu mistrzostwami świata.

Początkowo zjazd w niemieckim ośrodku narciarskim miał się odbyć w sobotę. Ze względu na zabezpieczenie trasy zamieniono jednak miejscami supergigant (zaplanowany był na piątek) ze zjazdem. Wśród głównych faworytów zawodów upatrywano Beata Feuza. Szwajcar wygrał ostatnie dwa zjazdy w Kitzbuehel i zamierzał zapisać kolejny triumf do swojej kolekcji. Dobra passa Feuza została jednak przełamana przez Dominika Parisa. Włoski narciarz pokonał trasę w Garmisch Partenkirchen w czasie 1:33.81 i wynik ten zapewnił mu zwycięstwo podczas piątkowej rywalizacji. Na drugim miejscu finiszował wspomniany wcześniej Feuz, który dotarł na metę ze stratą +0,37 sekundy do lidera. Walka o drugie miejsce, a także o podium była niezwykle zacięta. Będącego na drugim miejscu Feuza do czwartego na koniec zjazdu Maxa Franza dzieliło zaledwie pięć setnych sekundy. Podium zamknął Matthias Mayer, który linię mety przekroczył, tracąc do zwycięzcy +0,40 sekundy. Piąte miejsce przypadło Christofowi Innerhoferowi. Włoch był ostatnim zawodnikiem, którego strata do Parisa zamknęła się w jednej sekundzie (+0,72 sek.)

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu jest nadal Alexis Pinturault (924 punkty). Drugie miejsce zajmuje Marco Schwarz (666), a trzecie Marco Odermatt (639).