Skoki narciarskie - PŚ: dramat Sary Takanashi, Nika Kriznar najlepsza

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 05.02.2021, 15:22

W zawodach PŚ w Hinzenbach zwyciężyła Nika Kriznar, drugie miejsce ze stratą 0,8 punktu zajęła Ema Klinec, a podium uzupełniła Eirin Maria Kvandal. Ogromny pech w tych zawodach miała Sara Takanashi, która została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon. Najlepsza z Polek - Anna Twardosz zajęła 29 miejsce.

Na liście startowej kwalifikacji do piątkowego konkursu w Hinzenbach (K-85) znalazło się 70 zawodniczek, w tym 6 Polek. Kwalifikacje padły łupem Sary Takanashi, która o 5 punktów wyprzedziła Nike Kriznar, a o 6,6 pkt Eme Klinec. Do konkursu awans uzyskały trzy nasze reprezentantki - Nicole Konderla, Kinga Rajda oraz Anna Twardosz.

Pierwsza seria odbyła się bardzo sprawnie, a znakomitym skokiem na odległość 91,5 metra popisała się Sara Takanashi, co dało jej prowadzenie z notą 124,5 pkt. Jak się jednak później okazało, Sara Takanashi została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon. Pech Sary Takanashi dał Annie Twardosz szansę na oddanie drugiego skoku, ponieważ po dyskwalifikacji Japonki reprezentantka Polski awansowała na 30. miejsce. Pierwszą serię zwyciężyła Ema Klinec, drugie miejsce zajęła Nika Kriznar, a trzecie Marita Kramer. Kinga Rajda zakończyła zmagania na 37. lokacie, a Nicole Konderla zajęła 39. miejsce.

Przez spore zamieszanie Anna Twardosz nie zdążyła na rozpoczęcie finałowej serii, w związku z czym swój skok oddała jako szósta i udało jej się wskoczyć na koniec zawodów na pozycję 29. Dublet w tych zawodach ustrzeliły Słowenki. Zwyciężyła Nika Kriznar (237,4 pkt), a drugie miejsce zajęła Ema Klinec. Podium uzupełniła Eirin Maria Kvandal, jednak jej strata do Słowenek była już znacząca.