Kombinacja norweska - PŚ: kolejna seria prowizoryczna dla Yamamoto

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 05.02.2021, 15:10

Ryota Yamamoto (Japonia) znów okazał się najlepszy w serii prowizorycznej. Tym razem wygrał na skoczni w Klingenthal. Szczepan Kupczak zajął 21. miejsce.

Do Klingenthal nie przyjechał lider Pucharu Świata Jarl Magnus Riiber. Pod jego nieobecność na skoczni najlepiej radzi sobie Japończyk Ryota Yamamoto. W piątek zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni skokiem na 139,5 metra zapewnił sobie zwycięstwo w serii prowizorycznej. Taką samą odległość uzyskał Austriak Lukas Greigerer, ale przegrał z Yamamoto o 0,9 pkt. Swoją dobrą dyspozycję na skoczni potwierdził też Laurent Muehlethaler. Francuz wylądował półtora metra bliżej od dwóch wspomnianych wcześniej zawodników i został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

W zawodach Pucharu Świata w Klingenthal startuje Szczepan Kupczak. Pozostali zawodnicy z kadry wystąpią w ten weekend w Pucharze Kontynentalnym w Lahti. Nasz najlepszy kombinator norweski nie pokazuje w tym sezonie na skoczni tego, co potrafi. W serii prowizorycznej oddał skok na odległość 125,5 metra, co pozwoliło mu zająć 21. pozycję.