Skoki narciarskie - PK: pierwszy konkurs w Willingen dla Wohlgenannta

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 05.02.2021, 16:25

Ulrich Wohlgenannt wygrał pierwszy piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego rozgrywany w Willingen. Obok reprezentanta Austrii na podium uplasowali się również Markus Schiiffner oraz Cene Prevc. Najlepszym z reprezentantów Polski był Stefan Hula, który zajął trzynastą pozycję.

Willingen jest czwartym przystankiem Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. W ramach tego weekendu mają się tam odbyć aż cztery konkursy. Dwa z nich decyzją organizatorów zostały przeniesione z Garmisch-Partenkirchen. Ze względu na niepewne warunki pogodowe władze zdecydowały również, że to w piątek, a nie jak pierwotnie założono w sobotę, odbędą się dwa konkursy.

Przed piątkowymi zawodami zorganizowano dwie serie treningowe. Pierwsza z nich ku uciesze Polaków padła łupem Aleksandra Zniszczoła, który skoczył aż 147,5 m. Z drugiego skoku treningowego reprezentant Polski jednak zrezygnował, a najlepszy okazał się Austriak – Ulrich Wohlgenannt, który również osiągnął odległość 147,5 m.

Najdalej w pierwszej serii, bo aż na 144 metr poszybował Ulrich Wohlgenannt i to on prowadził na półmetku rywalizacji. Na drugiej pozycji po skoku na 138 metr uplasował się Markus Schiffner, a tuż za nim z taką samą odległością był Cene Prevc. Najlepszy z Polaków – Stefan Hula zajmował po pierwszej turze 10. miejsce (131,5 m). Oprócz niego do drugiej serii zakwalifikowali się również dwudziesty pierwszy Paweł Wąsek (127 m) oraz dwudziesty dziewiąty Maciej Kot (125 m). Ta sztuka niestety nie udała się dobrze skaczącemu w treningach Aleksandrowi Zniszczołowi, który zajął 37. pozycję (120,5 m) oraz Karolowi Niemczykowi, który zakończył zawody na 59. miejscu (105 m).

W finałowej serii nie doszło do przetasowań na podium i po skoku na 142,5 m triumfował Wohlgenannt, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. Na drugim stopniu pozostał Markus Schiffner, uzyskując odległość 132 m, a pierwszą trójkę uzupełnił Cene Prevc (129 m). Stefanowi Huli nie udało się utrzymać miejsca w dziesiątce i spadł na 13. pozycję po skoku na 129,5 m. Paweł Wąsek dzięki wynikowi 130,5 m awansował o dwa „oczka” i zajął 19. lokatę. Natomiast Maciej Kot skacząc tylko 123 m, zakończył konkurs na dwudziestym dziewiątym miejscu.

Kolejne zawody w Willingen odbędą się jeszcze w piątek o godzinie 18:00.