PHL: GKS Tychy obejmuje prowadzenie w lidze

• Data publikacji: 05.02.2021, 20:45

W dniu finału Pucharu Polski dokończono 34. kolejkę Polskiej Hokej Ligi. W najciekawszym meczu GKS Tychy wygrały 4:3 z Energą Toruń i awansowały na pozycję lidera.

Jedno z dzisiejszych spotkań rozegrano w Tychach. GKS w przypadku zwycięstwa mógł awansować na pozycję lidera. Będące na pierwszej pozycji JKH Jastrzębie gra dzisiaj w finale Pucharu Polski i awansem rozegrał mecz z Podhale Nowy Targ. Rywalizacja zakończyła się wygraną jastrzębian po dogrywce. JKH oprócz zdobycia trofeum w pucharze mogło także tego samego dnia stracić prowadzenie w ligowej tabeli. Tak też się stało, ponieważ GKS Tychy wygrał z trzecią w tabeli Energą Toruń. Zgodnie z przewidywaniami mecz był wyrównany. Już w trzeciej minucie gola dla tyszan zdobył Mateusz Gościński. Jeszcze w pierwszej tercji Energa wyszła na prowadzenie 2:1 po bramkach Jegora Feofanowa i Denisa Serguszkina. GKS również drugą część meczu rozpoczął od trafienia. Wyrównał Alexander Szczechura. Goście wrócili na prowadzenie po bramce Jegora Rozkowa w osłabieniu. Jeszcze w drugiej tercji trafienia zanotowali Szymon Marzec i Christian Mroczkowski. Tym samym GKS wygrywał 4:3. W trzeciej odsłonie gry wynik się nie zmienił i zespół z Tych został liderem ligi.

W innym ciekawym meczu Ciarko STS Sanok zmierzyło się z GKS-em Katowice. Faworytem byli goście, ale to sanoczanie oddali więcej strzałów. Nie przełożyło się to na końcowy wynik. Przez dłuższy czas był remis 1:1, a zwycięskie trafienie dla GKS-u na 17 sekund przed końcem zdobył Bartosz Fraszko. W Gdańsku spotkały się dwie ekipy, które są na samym dole tabeli i nie mają szans na awans do fazy play-off. Stoczniowiec wyraźnie przegrał 0:11 z Zagłębiem Sosnowiec. Po dwie bramki dla gości strzelili Jewgienij Nikoforow i Imants Lescows.