JKH GKS Jastrzębie z Pucharem Polski

• Data publikacji: 05.02.2021, 22:40

JKH GKS Jastrzębie zdobył Puchar Polski w hokeju na lodzie. Zespół z Jastrzębia w finale wygrał 3:2 z Re-Plastem Unią Oświęcim.

Obydwa zespoły spotkały się w decydującym meczu o puchar także w poprzedniej edycji i lepsi okazali się jastrzębianie. JKH było także faworytem dzisiejszej rywalizacji. Po dzisiejszym dokończeniu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi ekipa z Jastrzębia spadła na drugie miejsce w tabeli, za GKS Tychy. Unia zajmuje zaś 7. pozycję i jej wygrana w finale byłaby niespodzianką.

Hokeiści JKH szybko, bo już w trzeciej minucie wywalczyli rzut karny. Na bramkę zamienił go Phillips Zackary. Zespół Roberta Kalabera utrzymywał prowadzenie przez kilka minut. W 12. minucie wyrównał Daniłł Oreczkin. Po pierwszej tercji był remis. Na początku drugiej części gry JKH ponownie zbliżyło się do zwycięstwa. Bramkę po podaniu Mateusza Bryka zdobył Roman Rac. W 47. minucie na 3:1 trafił Kamil Wróbel. Unia była w bardzo trudnej sytuacji, ale walczyła do końca. Drużyna z Oświęcimia zdobyła kontaktową bramkę za sprawą Bretta McKenziego dopiero na 35 sekund przed końcem. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 JKH GKS-u. Zespół z Jastrzębia wywalczył Puchar Polski trzeci raz z rzędu.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)