Tenis - ATP Murray Open: deblowa porażka Kubota

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.02.2021, 10:02

Łukasz Kubot i Wesley Koolhof odpadli w ćwierćfinale debla w turnieju Murray River Open w Melbourne. Lepszy od nich okazał się francuski duet Jeremy Chardy - Fabrice Martin. Duet polsko-holenderski czekają teraz zmagania w rozpoczynającym się 8 lutego Australian Open.

Dla Kubota i Koolhofa był to pierwszy wspólny turniej. W pierwszym spotkaniu pokonali w trzech setach parę Radu Albot - Jegor Gierasimow. Mecz z francuskim duetem zaczął się nerwowo. Na starcie problemy przy własnym podaniu mieli Koolhof i Martin, lecz nikt nie wykorzystał break pointów. Kolejne szanse na przełamanie miał debel polsko-holenderski, który przy stanie 5:4 zmarnował dwie piłki setowe. O losach pierwszego seta zadecydował tie break. W nim Kubot i Martin prowadzili już 6:2, ale nie wykorzystali okazji na rozstrzygnięcia seta na swą korzyść. Całą partię przegrali do ośmiu, po drodze marnując pięć piłek setowych.

Niewykorzystane szanse nie podziałały dobrze na polsko-holenderską parę. Już w drugim gemie Koolhof nie utrzymał podania, a francuski debel nie wypuścił przewagi do końca seta, wygrywając całe spotkanie 7:6(8), 6:3. Zwycięzcy w półfinale zmierzą się z brazylijsko-meksykańskim duetem Marcelo Demoliner - Santiago Gonzalez.

Jeremy Chardy/Fabrice Martin - Łukasz Kubot/Wesley Koolhof 7:6(8), 6:3