Skoki narciarskie - PK: trzecie zwycięstwo Wohlgenannta
Christian Bier,CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 06.02.2021, 11:48

Ulrich Wohlgenannt wygrał trzeci konkurs w Willingen w ramach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Austriak dwukrotnie zwyciężył także we wczorajszych zmaganiach. Najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł, który uplasował się tuż za podium. O godzinie dwunastej zostanie rozegrany czwarty i ostatni z zaplanowanych w niemieckiej miejscowości konkursów "drugiej ligi".

W piątek rozegrano dwa pierwsze konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W obu zdecydowanie najlepszy okazał się Ulrich Wohlgenannt. Na kolejne dwa dni rywalizacji zaplanowane było po jednych zawodach. Jednak z powodu niekorzystnych prognoz pogody organizatorzy zdecydowali się przenieść niedzielny konkurs na sobotę i rozegrać tego dnia podwójne zmagania. Po pierwszej serii  sobotnich zawodów na prowadzeniu znajdował się ponownie Wohlgenannt. Austriak poszybował na odległość 141,5  metra i wypracował sobie bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Prowizoryczne podium uzupełniali rodak Ulricha Markus Schiffner (142 metry) i Aleksander Zniszczoł (135 metrów). Z niewielką stratą za Polakiem znajdowali się czwarty Cene Prevc (136 metrów) i piąty Junshiro Kobayashi (134,5 metra). Siódmą lokatę zajmował Paweł Wąsek (132,5 metra). Z biało-czerwonych do drugiej serii awansowali jeszcze sklasyfikowany na dwunastej pozycji Stefan Hula (128,5 metra), szesnasty był Maciej Kot (127,5 metra). Poza trzydziestką znalazł się Karol Niemczyk, który po skoku na odległość 89,5 metra zajął 57. lokatę.

W drugiej odsłonie Zniszczoł trafił na złe warunki i ze 134-metrową odległością spadł na czwartej miejsce. Kosztem Polaka na podium wskoczył Prevc (143,5 metra), który uplasował się także przed trzecim Schiffnerem (140 metrów). Niezmiennie na czele pozostał Wohlgenannt. Austriak także w drugiej serii uzyskał najwyższą notę, skacząc 145 metrów. Dobrą próbę oddał Paweł Wąsek (139 metrów), który awansował na piąte miejsce. Na dwunastej pozycji uplasował się Maciej Kot (142 metry), a Stefan Hula skończył na 18. lokacie. O godzinie 12 rozegrany zostanie ostatni konkurs w Willingen, w którym rozstrzygną się losy dodatkowych miejsc na końcowy etap Pucharu Świata. Powiększenie limitu za sprawą Wohlgenannta zapewniła sobie już Austria. O kolejne dwa miejsca rywalizować będzie  Cene Prevc dla Słowenii (172 punkty), Junshiro Kobayashi dla Japonii (135 punktów), Sondre Ringen dla Norwegii (116 punktów) i Aleksander Zniszczoł dla Polski (100 punktów).