Skoki narciarskie - PŚ: zwycięstwo Sary Takanashi
Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 06.02.2021, 14:18

Sara Takanashi nie zraziła się piątkową dyskwalifikacją i w kolejnych zawodach w Hinzenbach okazała się najlepsza. Na podium stanęły także Słowenka Nika Kriznar i Norweżka Silje Opseth. Polki nie zdobyły punktów.

Przed sobotnim konkursem odbyły się kwalifikacje. Do czterdziestki udało się awansować dwóm Polkom: Anna Twardosz po skoku na odległość 82 metrów zajęła 29. miejsce, a Kinga Rajda uzyskała 79,5 metra, co dało jej 34. lokatę. Z rywalizacją pożegnały się: Kamila Karpiel, Joanna Szwab, Wiktoria Przybyła i Nicole Konderla.

W konkursie dwie nasze reprezentantki lądowały bliżej niż w kwalifikacjach. Kinga Rajda w swojej próbie osiągnęła 76 metrów. Pozwoliło to na zajęcie dopiero 33. pozycji. Dwa metry dalej wylądowała Anna Twardosz, ale jej także nie udało się awansować do drugiej serii. Polka zakończyła zawody na 31. miejscu, a do awansu zabrakło jej 0,9 pkt.

W Hinzenbach najlepiej skacze Japonka Sara Takanashi. W piątek miała pecha, gdyż została zdyskwalifikowana. Na półmetku sobotniego konkursu prowadziła po skoku na 90 metr. Nad drugą Niką Kriznar ze Słowenii Japonka miała 1,2 pkt przewagi. Wczorajsza zwyciężczyni uzyskała taką samą odległość co Japonka, ale dostała niższe noty. Dwa metry bliżej od nich wylądowała Norweżka Silje Opseth, a jej strata do liderki wynosiła 6,7 pkt. Niewiele do podium traciła Słowenka Ursa Bogataj, która skoczyła 88,5 metra. Warto wspomnieć, że zdyskwalifikowana została liderka Pucharu Świata Marita Kramer.

Druga seria nie przyniosła zmian na podium. Sara Takanashi powtórzyła odległość z pierwszej serii i utrzymała prowadzenie, zwyciężając w sobotnim konkursie. Pół metra dalej skoczyła Kriznar, ale w końcowym rozrachunku przegrała pierwsze miejsce o 0,4 pkt. Trzecie miejsce pewnie utrzymała Norweżka Opseth, która uzyskała 90 metrów. Na czwartą pozycję przesunęła się Daniela Iraschko-Stolz, a awans o siedem pozycji zanotowała Maren Lundby i zakończyła konkurs na piątej lokacie.