Skoki narciarskie - PK: dominacja Wohlgenannta w Willingen
Christian Bier,CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 06.02.2021, 13:48

Drugi sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego zdominował Ulrich Wohlgenannt. Austriak, zwyciężający czwarty raz z rzędu, wyprzedził o prawie trzydzieści punktów drugiego Deana Deckera. Wraz z nimi na podium stanął Anders Haare. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, na miejscu siódmym.

Na półmetku drugiego sobotniego konkursu w Willingen prowadził Ulrich Wohlgenannt. Austriak, będący w niesamowitej formie, poleciał na odległość 143,5 m. Na drugim miejscu, z siedmiopunktową stratą do prowadzącego, znajdował się Cene Prevc (144,5 m). Podium zamykał Markus Schiffner (145,5 m), ze stratą 0,9 punktu do Słoweńca. Niewiele do podium tracił czwarty Dean Decker (139 m).

Najlepszym z Polaków był Aleksander Zniszczoł (135,5 m), który po pierwszej serii sklasyfikowany był na miejscu siódmym. Pierwszą dziesiątkę, po skoku na 130. metr, zamykał Stefan Hula. Maciej Kot, wylądował 2,5 metra dalej od kolegi z drużyny, ale niższa rekompensata za wiatr sprawiła, że uplasował się na 12. miejscu. Dwóm reprezentantom Polski nie udało dostać się do drugiej serii konkursowej. Niewiele zabrakło Pawłowi Wąskowi (122 m), który ukończył zmagania na miejscu 34. Słabszy skok Karola Niemczyka (108,5 m) sklasyfikował go na miejscu 50.

Finałowa seria nie zaowocowała zmianą lidera. Fantastycznie skaczący Wohlgenannt pewnie poleciał na odległość 142. metrów. Dwie świetne próby zapewniły mu zwycięstwo z miażdżącą przewagą nad drugim Deanem Deckerem (135,5 m). Reprezentantowi Stanów Zjednoczonych zabrakło prawie trzydziestu punktów do lidera. Anders Haare, po dalekim locie (146,5 m), uplasował się na najniższym stopniu podium. Słabsze skoki Prevca i Schiffnera (6. i 10. lokata) wyeliminowały ich z rywalizacji o podium.

Z Polaków znów najlepszy był Aleksander Zniszczoł (136 m), który ukończył zmagania na miejscu siódmym. Kolejnym z naszych reprezentantów był szesnasty Stefan Hula (135 m).  Maciej Kot (122 m) uplasował się na pozycji dwudziestej.