PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Raków Częstochowa [LIVE]

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 06.02.2021, 18:35

W spotkaniu rozgrywanym w ramach 16. kolejki PKO Ekstraklasy dojdzie do bardzo ważnego meczu w kontekście mistrzostwa kraju. Druga w tabeli Legia Warszawa podejmować będzie klasyfikowany o pozycję niżej Raków Częstochowa. Obie drużyny źle zaczęły rundę wiosenną i przegrały swoje spotkania. Jakie będą zmiany w czołówce tabeli po spotkaniu? Zapraszamy na naszą relację. Zaczynamy już o 19:55!

LEGIA WARSZAWA - RAKÓW CZĘSTOCHOWA 2:0

Relacja na żywo

2:0 W pełni zasłużone zwycięstwo Legionistów. Raków miał swoje okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Legia powiększa swoją przewagę w tabeli nad częstochowianami do czterech punktów. Raków nadal pozostaje bez ligowego punktu w roku 2021.

2:0 Koniec meczu. Legia wygrywa w Warszawie z Rakowem.

2:0 Jest zmiana w Legii. Jakub Kisiel zastąpił na boisku Luquinhasa.

2:0 Sędzia Paweł Gil doliczył cztery minuty do drugiej części spotkania.

2:0 Jarosław Jach faulowany przez Wszołka i rzut wolny dla Rakowa.

2:0 Żółtą kartką za faul ukarany został Tomas Pekhart.

2:0 Kolejne ataki Rakowa niewiele przynoszą. Zawodnicy z Częstochowy bez problemu dostają się na 30. metr od bramki Legii, ale nie potrafią przełożyć tego na dogodne okazje.

2:0 Żółtym kartonikiem ukarany Rafael Lopes, który faulem przerywał atak Rakowa.

2:0 Bardzo aktywny dziś Paweł Wszołek po raz kolejny stanął przed dobrą okazją na gola, ale oddał strzał wprost w Holca.

2:0 Raków stara się przejmować i utrzymywać inicjatywę. Faulowany był Tijanić i będzie stały fragment gry dla gości.

2:0 Dobry kontratak Legii. Luquinhas dobrze znalazł sobie pozycję w narożniku pola karnego, ale nie zaskoczył tym strzałem bramkarza Rakowa.

2:0 Po raz kolejny jeden z członków sztabu Rakowa został ukarany żółtą kartką przez Pawła Gila.

2:0 Raków zdecydowanie postawił na atak. Piłkarze z Częstochowy wysoko rozgrywają piłkę i jak najszybciej starają się doskoczyć do rywali po stracie.

2:0 Świetna okazja Jacha. Po rozegraniu rzutu rożnego zamykał akcję, ale nie trafił dobrze w piłkę i z najbliższej odległości nie zdobył gola.

2:0 Kolejne dobre akcje Legii, ale Holec dobrze broni.

2:0 Podwójna zmiana w ekipie Marka Papszuna. Za kontuzjowanego Cebulę wchodzi Szelągowski, a Tudora zmieni Malinowski.

2:0 Raków teraz w 10 na boisku. Wygląda na to, że Cebula nie będzie mógł kontynuować gry i konieczna będzie zmiana.

2:0 Leży na ziemi Marcin Cebula. Prawdopodobnie jest to uraz mięśnia dwugłowego uda.

2:0 Legia nieco uspokoiła grę i spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywala.

2:0 Gol! Pekhart mocnym strzałem pokonuje Holca i Legia powiększa swoją przewagę.

1:0 Po konsultacji z VAR-em Paweł Gil podtrzymał swoją decyzję. Będzie jedenastka, a do piłki podejdzie Pekhart.

1:0 Rzut karny dla Legii. Faulowany był Mladenović.

1:0 Kolejna zmiana w ekipie Rakowa. Nie będziemy już na boisku oglądać Bartla. Od 58. minuty w jego miejsce będzie grał Patryk Kun.

1:0 Dobrze przygotowana akcja Rakowa. Sapała szukał piłką Gutkovskisa, ale Łotysz nie trafił czysto w piłkę i nie trafił w bramkę.

1:0 Bardzo aktywny dzisiaj Wszołek zszedł do środka i szukał strzału w długi róg bramki, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.

1:0 Andre Martins schodzi z boiska. Na murawie zastępuje go Lopes. Prawdopodobnie przyczyną zmiany był jakiś uraz.

1:0 Cebula miał i piłkę na skrzydle i chciał ją dograć do Bartla, ale dobrze interweniowali defensorzy Legii.

1:0 Niesamowita akcja Legii Warszawa. Po akcji skrzydłem Paweł Wszołek dośrodkował do Pekharta. Czech strzelił z bliskiej odległości przewrotką. Świetnie interweniował jednak Holec.

1:0 Rozpoczyna się druga połowa tego meczu. Marek Papszun zdecydował się na zmianę w przerwie. Marcin Cebula zmienił Iviego Lopeza.

1:0 Pierwsza połowa meczu mogła się podobać. Było kilka ciekawych akcji z obu stron. Czekamy na drugą połowę, która rozpocznie się za kilka minut.

1:0 Legia była lepsza od Rakowa we wszystkich istotnych statystykach. Więcej strzałów, strzałów celnych i przewaga w posiadaniu piłki.

1:0 Paweł Gil zagwizdał po raz ostatni w pierwszej części gry. Do przerwy wynik 1:0 dla Legii po golu Luquinhasa.

1:0 Ostry faul Schwarza na Bartoszu Kapustce i żółtą kartką upomniany Czech.

1:0 Paweł Gil doliczył dwie minuty do pierwszej części spotkania.

1:0 W międzyczasie żółtą kartką został ukarany jeden z członków sztabu gości.

1:0 Jarosław Jach zmienia Andrzeja Niewulisa, który doznał kontuzji achillesa.

1:0 Kolejna świetna okazja dla Rakowa, ale fenomenalnie strzał z bliska Tudora obronił Boruc.

1:0 Akcja skrzydłem Gutkovskisa. Łotysz upada, ale nie był faulowany przez Hołownię. Strzelał jeszcze Schwarz na bramkę Legii, ale nic z tego nie wyszło.

1:0 Dużo gry w środkowej strefie. Raków stara się przejść do strefy ataku, ale akcja zostaje przerwana wybiciem na aut.

1:0 Dobry strzał z dystansu Andre Martinsa i świetnie odbija piłkę Holec.

1:0 Tudor dobrze odzyskał do spółki z Sapałą piłkę na połowie Legii, ale pierwszy z nich zagrał na skrzydło zupełnie nie w tempo i od bramki wznowi Artur Boruc.

1:0 Legia chce pójść za ciosem. W dobrej sytuacji był Pekhart, ale poślizgnął się przy oddawaniu strzału i Holec pewnie złapał piłkę.

1:0 Kapustka doskonale wpuścił na skrzydło Wszołka, a ten będąc przy linii końcowej zagrał niskim dośrodkowaniem do Luquinhasa. Brazylijczyk z bliskiej odległości pokonał Holca i otworzył wynik tego spotkania.

1:0 Gol dla Legii. Strzelcem bramki Luquinhas!

0:0 Świetne prostopadłe podanie Iviego Lopeza do Gutkovskisa, ale szybszy był Artur Boruc.

0:0 Raków konstruował atak pozycyjny, ale stracił piłkę 25 metrów od bramki Boruca.

0:0 Ostre wejście Mikołajewskiego. Paweł Wszołek domaga się kartki, ale arbiter nie ulega jego wpływom.

0:0 Strzał z dystansu Luquinhasa i piłkę łapie Holec.

0:0 Faulowany Mladenović na wysokości pola karnego i będzie rzut wolny dla Legii.

0:0 Doskonałą okazję miała przed chwilą Legia. Strzelał Bartosz Kapustka, ale obronił Holec.

0:0 Faul Igora Sapały na Wszołku i żółtą kartką zostaje upomniany pomocnik Rakowa.

0:0 Paweł Gil skonsultował z sędzią VAR, czy nie było tam zagrania ręką obrońcy Legii w polu karnym, ale jedenastki dla gości nie będzie.

0:0 Dobra okazja dla Rakowa. Fran Tudor dograł do Iviego Lopeza w pole karne, ale Hiszpan nie zdołał oddać strzału.

0:0 Andre Martins fauluje taktycznie Tijanicia w środkowym kole. Pan Paweł Gil słownie upomniał Portugalczyka.

0:0 Walka Bartla z Jędrzejczykiem na połowie Legii, ale kapitan Wojskowych był faulowany.

0:0 Świetny kontratak Legii. Dobra akcja skrzydłem, zgranie do środka i strzał Mladenovicia, który zablokował jego kolega z drużyny Pekhart. Czech i tak był na spalonym.

0:0 Teraz długim podaniem defensywę rywali chcieli zaskoczyć goście, ale Tudor nie opanował piłki.

0:0 Ivi Lopez trafił w mur ze stałego fragmentu. Potem Hiszpan jeszcze dośrodkował piłkę do Niewulisa. Kapitan częstochowian był jednak na spalonym.

0:0 Dobra akcja Tijanicia, ale był faulowany przez Kapustkę. Będzie rzut wolny z około 35 metrów dla Rakowa.

0:0 Gra prowadzona jest w okolicach środka boiska, a atakiem pozycyjnym wypracować sobie sytuację próbują zawodnicy Legii.

0:0 Rzut rożny dla gospodarzy.

0:0 Faul Niewulisa na Petrasku w środkowej strefie i od rzutu wolnego wznowi grę Legia.

0:0 Mamy pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy spotkanie.

Piłkarze obu drużyn wyszli już na boisko i za chwilę mecz się rozpocznie.

Już za kilka minut rozpocznie się hit 16. kolejki PKO Ekstraklasy - mecz Legia - Raków. Sędzią głównym będzie Pan Paweł Gil z Lublina.

Goście z Częstochowy wyjdą w składzie: Holec (bramkarz), Bartl, Gutkovskis, Ivi, Mikołajewski, Niewulis (kapitan), Poletanović, Sapała, Schwarz, Tijanić, Tudor.

W wyjściowej jedenastce Legii znaleźli się: Boruc (bramkarz), Hołownia, Jędrzejczyk (kapitan), Kapustka, Luquinhas, Martins, Mladenović, Pekhart, Slisz, Wieteska, Wszołek.

Relacja na żywo z meczu Legia - Raków rozpocznie się chwilę przed 20:00.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.