Bundesliga: FC Koeln przerywa serię Borussi M’gladbach!
Pixabay.com

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 06.02.2021, 20:30

Podopieczni Marco Rose'a świetnie rozpoczęli 2021 rok, nie przegrywając ani jednego spotkania. Seria ośmiu meczów bez porażki została przerwana przez drużynę FC Koeln. Kozły wygrały ze Źrebakami 1:0 na Borussia-Park i nieco oddaliły się od strefy spadkowej.

Trener gospodarzy dał odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. W porównaniu do ostatniego spotkania z Unionem Berlin dokonał aż sześciu korekt w podstawowym składzie. Goście szybko wykorzystali liczne zmiany personalne w szeregach przeciwników. Już w drugiej minucie po strzale z piętnastego metra na listę strzelców wpisał się Elvis Rexhbecaj. Piłka otarła się o defensora Borussii, całkowicie zaskakując Yanna Sommera.

Prowadzenie drużyny z Kolonii nie trwało długo. Bliźniacza sytuacja bramkowa wydarzyła się po drugiej stronie boiska. W 16. minucie Florian Neuhaus oddał uderzenie zza pola karnego i piłka po rykoszecie znalazła się w siatce bramki Timo Horna. Niemiec zdobył czwartego ligowego gola w obecnej kampanii.

W pozostałej części pierwszej połowy piłkarze Borussii przeprowadzali nieudolne ataki pod polem karnym przeciwnika. Brakowało im pewności przy decydujących podaniach. Goście cierpliwie czekali na okazję do przeprowadzenia kontrataku, ale ta sztuka również się nie powiodła.

Udało się dopiero w 54. minucie. Christoph Kramer, który pojawił się na murawie na początku drugiej połowy, popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki spod własnej bramki. Futbolówkę przejął Elvis Rexhbecaj i z zimną krwią pokonał bramkarza w pojedynku sam na sam. Kilka minut później Ondrej Duda chciał powtórzyć ten wyczyn, jednak tym razem Sommer skutecznie interweniował.

FC Koeln do ostatniego gwizdka z powodzeniem odpierało liczne ataki rywali i ostatecznie wygrało 2:1.

Borussia Moenchengladbach – FC Koeln 1:2 (1:1)

Bramki: 16’ Neuhaus – 2’ 55' Rexhbecaj

Borussia: Sommer – Wendt (72' Bensebaini), Jantschke, Ginter, Lainer – Wolf (58' Thuram), Neuhaus, Stindl, Zakaria (48' Kramer), Herrmann (58' Hofmann) – Embolo (58' Plea)

Koeln: Horn – Cestic, Czichos, Mere – Ozcan, Rexhbecaj, Skhiri, Ehizibue (82' Schmitz) – Jakobs (90+3' Arokodare), Dennis (58' Thielmann), Duda (90+3' Horn)

Żółte kartki: 2’ Stindl, 27’ Herrmann, 75' Jantschke 90+6' Neuhaus - 81' Ehizibue, 86' Rexhbecaj

Sędzia: Christian Dingert