Premier League: Newcastle ograło Southampton.
Mari/Flickr/CC BY 2.0

• Dodał: Dawid Kowalski
  • Data publikacji: 06.02.2021, 18:40

W 23. kolejce angielskiej Premier League Newcastle United ograło na własnym stadionie zespół Jana Bednarka - Southampton. "Święci" kontynuują swoją fatalną passę. To ich czwarta kolejna porażka.

Zespół gospodarzy przystępował do meczu po nieznacznej porażce z zespołem Crystal Palace i z zamiarem jeszcze większego zdystansowania się od strefy spadkowej. Z kolei przyjezdni musieli jak najszybciej wymazać z pamięci druzgocącą porażkę 9:0 z Manchesterem United. Trener gości mógł skorzystać z usług Jana Bednarka, któremu komisja ligi anulowała czerwony kartonik z meczu przeciwko "Czerwonym Diabłom".

Popularne "Sroki" w swoim stylu oddały piłkę rywalowi licząc na grę z kontry i fantastycznie dysponowanego w tym sezonie Calluma Wilsona. Ten jednak nie był dziś najsilniejszym ogniwem swojego zespołu, ponadto w 36. minucie musiał opuścić murawę z urazem. Pierwszego gola dla gospodarzy po ładnej akcji skrzydłowego Saint - Maximin zdobył wypożyczony w ostatnim dniu okienka transferowego z Arsenalu Joe Willock. Dziesięć minut później, w 26. minucie spotkania, prowadzenie Newcastle podwyższył Almiron. Drugą asystę zanotował Francuz. Udział przy tej bramce miał niestety Jan Bednarek. To rykoszet od niego zmylił bramkarza "Świętych". Trzy minuty później gola kontaktowego zdobył kolejny gracz wypożyczony. Dla gości na listę strzelców wpisał się Takumi Minamino, który nie mógł liczyć na regularną grę w barwach Liverpoolu. Kiedy wydawać się mogło, że Southampton ma nienajgorszą pozycję do ataku przed drugą połową, gola na 3:1 w 4 minucie doliczonego czasu strzelił Almiron. To pierwszy jego dublet w Premier League.

Na drugie 45 minut spotkania gracze Southampton wyszli bardzo zmotywowani. Momentalnie sygnał do ataku dał James Word-Prowse. Kapitan "Świętych" zdobył czwartego gola bezpośrednio z rzutu wolnego w tym sezonie. W tej klasyfikacji jest absolutnym liderem na angielskich boiskach. Na dodatek w 50. minucie spotkania za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, z boiska wyleciał środkowy pomocnik gospodarzy, Jeff Hendrick. Gra w dziesiątkę przez 40 minut oznaczała całkowite oblężenie bramki "Srok". Zespół gości robił co mógł, aby sforsować obronę. Miał kilka znakomitych okazji, jednak nie udało się już pokonać Darlowa. Danny Ings trafił w stuprocentowej sytuacji w słupek, a drugi z napastników zdobył gola, ale był na spalonym. Po heroicznej obronie gospodarze dowieźli zwycięstwo do końca.

Po tej wygranej Newcastle United awansowało na 16. pozycję w tabeli i ma aż 11 punktów przewagi nad strefą spadkową. Drużyna Jana Bednarka jest cztery "oczka" wyżej.

Newcastle United- Southampton F.C. 3:2 (3:1)

Bramki: Willock 16',Almiron 26',45+4' - Minamino 30', Ward-Prowse 48'

Newcastle: Darlow - Manquillo (24' Krafth), Hayden, Schar, Lewis - Hendrick, Shelvey, Almiron - Willock, Saint-Maximin (67' Dummet) - Wilson (36' Joelinton)

Southampton: McCarthy - Stephens (81' N'Lundulu), Bednarek, Vestergard, Bertrand - Redmond, Romeu, Ward-Prowse, Minamino - Adams , Ings

Żółte kartki: Hendrick 11',50', Krafth 45+3', Darlow 90+6' - Bednarek 73

Czerwone kartki: Hendrick 50' (druga żółte)

Sędzia: Craig Pawson