La Liga: Elche nadal walczy o utrzymanie

• Data publikacji: 06.02.2021, 20:40

W sobotę walczące o utrzymanie Elche podjęło Villareal. Drużyna gości walczy o awans do Ligi Mistrzów, więc każda zdobycz punktowa jest dla nich na wagę złota. Gospodarze od pięciu spotkań nie zwyciężyli żadnego meczu, a ich sytuacja nie jest najlepsza. Dla nich to spotkanie było szansą na awans o trzy miejsca i ucieczkę przed strefą spadkową.

Villareal zaczął spotkanie od bardzo ofensywnej gry. Pierwszą okazję miał już w szóstej minucie Gerard Moreno, który minął bramkarza i oddał strzał na pustą bramkę. Na posterunku był jednak obrońca Elche, a sędzia liniowy dodatkowo zasygnalizował spalonego. Gerard Moreno dopiął swego już w 16’ minucie. Napastnik zdobył bramkę po akcji całej linii ofensywnej drużyny. Dla Hiszpana było to 10 trafienie w tym sezonie. W 35’ minucie Moreno podwyższył wynik na 2:0. Pomocnik popisał się uderzeniem zza pola karnego. Wychowanek drużyny nie bez powodu jest w tym sezonie najlepiej ocenianym zawodnikiem swojej ekipy, co potwierdza to spotkanie. Do końca pierwszej połowy Elche starało się zbliżyć do bramki gości, jednak nieskutecznie. Sędzia zasygnalizował przerwę a Unai Emery i jego gracze zeszli na nią z dużą zaliczką na zdobycie trzech punktów w tej kolejce.

Druga połowa rozpoczęła się od gola zdobytego przez gospodarzy. Guido Carillo w 50’ minucie zdobył bramkę kontaktową po świetnym dośrodkowaniu w wykonaniu Josana. To trafienie pozwoliło Elche się zerwać i zmotywować do dalszej walki. Gospodarze zaczęli w następnych minutach coraz mocniej napierać na obronę "Żółtej łodzi podwodnej". Ich starania się opłaciły i już w 63’ minucie z rzutu wolnego uderzył Emiliano Rigoni, piłka odbiła się od słupka, a na pustą bramkę dobił Lucas Boye. Do końca spotkania obydwie drużyny próbowały przechylić  szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zawodnicy do końcowego gwizdka nie byli w stanie nic wskórać i ostatecznie ekipy musiały podzielić się punktami.

Dzięki jednemu zdobytemu punktowi Elche przedłużyło swoją walkę o utrzymanie w lidze. Unai Emery i jego podopieczni powinni być zaniepokojeni, ponieważ ich forma jest nierówna, a Sevilla, do której im najbliżej jest bez wątpienia w świetnej dyspozycji.

Elche – Villareal 2:2 (0:2)

Bramki: 50’ Carillo, 63’ Boye – 16’, 35’ Moreno

Elche: Badia – Cifunetes, Josema, Gonzalez, Mojica – Josan, Marcone, Guti, Rigoni – Boye, Carillo (78’ Milla)

Villareal: Asenjo – Costa, Albiol, Torres, Pedraza – Trigueros, Coquelin (25’ Foyth), Parejo – Moreno (50’ Pino), Alcacer, Gomez

Żółte kartki: Boye – Pedraza, Trigueros

Sędzia: Mario Lopez