Wimbledon: Michalski nie dał rady Kolumbijczykowi

• Data publikacji: 10.07.2018, 12:55

W dzisiejszym pojedynku 2. rundy juniorskiego turnieju singlowego chłopców w Wimbledonie Daniel Michalski przegrał z wyżej notowanym Kolumbijczykiem Nicolasem Mejią 6-7 (2), 0-6.

W pierwszym secie do stanu 2-2 tenisiści konsekwentnie wygrywali swoje podania. Z tego schematu pierwszy wyłamał się Polak, wykorzystując pierwszego break-pointa w meczu. Chwilę później sam obronił trzy szanse rywala na przełamanie i wyszedł na prowadzenie 4-2. Niestety nasz młody zawodnik nie wytrzymał presji przy swoim serwisie na wygranie seta i przegrał go gładko do 0. W związku z tym kilka minut później byliśmy świadkami tiebreaka. W nim wyraźnie lepszy okazał się Kolumbijczyk, wygrywając 7-2.

W drugiej odsłonie na korcie istniał już tylko Nicolas Mejia. Wyrównany był jedynie pierwszy gem serwisowy Michalskiego, którego i tak Polak przegrał. Pozostałe wygrywał zawodnik rozstawiony z numerem 5. przy pierwszych break-pointach. W związku z tym po godzinie i 15 minutach Kolumbijczyk zakończył spotkanie wynikiem 6-0.

Daniel Michalski (POL) - Nicolas Mejia (COL) [5] 6-7 (2), 0-6