Snowboard - PŚ: dalsze miejsca Polaków

• Data publikacji: 07.02.2021, 12:50

Drugiego dnia zawodów snowboardowego Pucharu Świata w Bannoje rozegrano slalom równoległy. Najlepsi okazali się Julie Zogg i Dmitrij Łoginow. Polacy nie awansowali do głównej fazy zawodów.

Zawody z powodu silnego wiatru były opóźnione. Niestety, rywalizacja w slalomie nie wyszła reprezentantom Polski tak dobrze jak w gigancie. W kwalifikacjach najlepsza z Polek, Aleksandra Michalik zajęła 24. miejsce. Szansę na awans miała Aleksandra Król, ale nie ukończyła drugiego przejazdu i została sklasyfikowana na 28. pozycji. Weronika Biela-Nowaczyk była 36. W finale spotkały się Julie Zogg i Cheyenne Loch. Rywalizacja była rozstrzygnięta dość szybko, bo druga z nich na początku trasy zaliczyła upadek. Zogg spokojnie dojechała do mety i sięgnęła po wygraną. Trzecia była Tomoki Takeuchi.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, Dmitrij Łoginow. W finale Rosjanin wygrał ze swoimi rodakiem Stepanem Naumowem, dla którego to największy sukces w karierze. Podium uzupełnił trzeci z Rosjan, Andriej Sobolew. Polacy nie przebrnęli kwalifikacji. Oskar Kwiatkowski zajął 32. miejsce, nie kończąc jednego z przejazdów. Michał Nowaczyk był 39.