PGNiG Superliga: Orlen Wisła lepsza od Azotów w hicie
SZYMONLABINSKI.COM

• Data publikacji: 07.02.2021, 18:54

PGNiG Superliga na dobre wróciła do gry po mistrzostwach świata. W zaległym prestiżowym spotkaniu Orlen Wisła Płock wygrała 34:25 z Azotami Puławy.

W Płocku rozegrano zaległe spotkanie 10. kolejki rozgrywek. Trzecia w tabeli Orlen Wisła podejmowała wicelidera - zespół Azotów Puławy. Goście lepiej rozpoczęli spotkanie i wyszli na prowadzenie 6:2. Wisła miała duże problemy ze skuteczności. Jednak po ich rozwiązaniu, w połączeniu z dobrą obroną, dzięki której nie straciła gola przez kilka minut, zdobyła siedem trafień z rzędu. Wicemistrzowie Polski utrzymywała przewagę i do przerwy prowadzili 14:11. Azoty mogły jeszcze liczyć na odwrócenie losów meczu, ale stracili szansę przez słaby początek drugiej odsłony. Gospodarze jeszcze bardziej odskoczyli. Ekipa z Puław grała siódemką w ataku, ale przez to ryzyko straciła wiele łatwych bramek. Płocczanie zachowali bardzo wysoką przewagę do końca spotkania i wygrali 34:25. Tym samym obydwie ekipy mają bilans 9-2. Aż dziewięć bramek dla Nafciarzy rzucił Lovro Mihić.

Dwa zwycięstwa w ostatnich dniach odniosła Łomża Vive Kielce. Najpierw mistrzowie Polski wygrali w zaległym meczu 5. kolejki w Kwidzynie. MMTS prowadził 3:0, ale to jednak goście pokazali swoją wyższość, szczególnie w drugiej połowie. Kielczanie triumfowali 34:24. Dwa dni później, już w spotkaniu 12. serii gier również dziesięcioma bramkami Łomża Vive pokonała Stal Mielec. Zespół z Kielc prowadził w tabeli z kompletem dwunastu zwycięstw.

MMTS Kwidzyn - Łomża Vive Kielce 24:34 (14:16) - 5. kolejka
Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 34:25 (14:11) - 10. kolejka
Łomża Vive Kielce - Stal Mielec 38:28 (19:14) - 12. kolejka
Chrobry Głogów - Pogoń Szczecin 30:29 (15:12) - 11. kolejka
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 24:25 (16:12) - 13. kolejka