Etoile de Besseges: Kwiatkowski drugi w generalce

• Data publikacji: 07.02.2021, 16:13

Michał Kwiatkowski zajął 6. miejsce w jeździe indywidualnej na czas na zakończenie Etoile de Besseges. W klasyfikacji generalnej Polak uplasował się na drugiej pozycji za Timem Wellensem.

Ostatnim, piątym etapem Etoile de Besseges była jazda indywidualna na czas. Trasa dookoła Ales liczyła 11 kilometrów. Początek był płaski, ale ostatnie 2,5 kilometra to podjazd do Sanktuarium Notre-Dame des Mines. Na dobry wynik w klasyfikacji generalnej stawiał Michał Kwiatkowski. Polski kolarz po czterech etapach zajmował 4. miejsce ze stratą 48 sekund do prowadzącego Tima Wellensa.

Zgodnie z przewidywaniami najlepszy okazał się Filippo Ganna. Zwycięzca wczorajszego etapu pokonał trasę w 15 minut. Drugie miejsce ze stratą dziesięciu sekund zajął Benjamin Thomas (Groupama-FDJ), a trzeci był Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) ze stratą 21 sekund. Grupa INEOS miała w pierwszej szóstce aż trzech kolarzy. Na bardzo dobrym, szóstym miejscu uplasował się Michał Kwiatkowski ze stratą 34 sekund do Ganny. Łukasz Wiśniowski (Team Qhubeka ASSOS) zajął 28. miejsce (+ 1:04), a Łukasz Owsian (Team Arkea Samsic) był 70. (+ 1:37).

W klasyfikacji generalnej Michał Kwiatkowski awansował na drugie miejsce. Polak przegrał jedynie z Timem Wellensem. Belg z Lotto Soudal jeszcze powiększył i tak dużą przewagę. W czasówce zajął bowiem czwartą pozycję ze stratą 29 sekund. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnił Nils Politt, który udanie zadebiutował w barwach Bora-hansgrohe.