Narciarstwo dowolne - PŚ:  podwójne zwycięstwo Kingsbury'ego w Deer Valley
Clément Bucco-Lechat / wikimedia Commons

Narciarstwo dowolne - PŚ: podwójne zwycięstwo Kingsbury'ego w Deer Valley

• Dodał: Tytus Olszewski
  • Data publikacji: 07.02.2021, 18:00

Powracający po kontuzji Mikael Kingsbury dwa razy wygrał zawody w jeździe po muldach rozgrywanych w Deer Valley. Wśród kobiet zwyciężyły Perrine Laffont oraz Kai Owens. W skokach akrobatycznych najlepsi okazali się Danielle Scott (powrót po kontuzji) oraz Noa Roth.

W amerykańskim ośrodku narciarskim Deer Valley odbyły się trzy konkurencje w narciarstwie dowolnym: jazda po muldach, jazda po muldach podwójnych oraz skoki akrobatyczne. Na starcie zabrakło reprezentantów Rosji, którzy nie zdecydowali się wzięcie udziału w amerykańskiej części cyklu Pucharu Świata. We czwartek (4 lutego) panie i panowie rywalizowali w jeździe po muldach. Spośród kobiet najlepsza po raz czwarty w tym sezonie okazała się liderka klasyfikacji generalnej Perrine Laffont, która zdobyła 83,23 punktów. Podium uzupełniły dwie reprezentantki Japoni - Anri Kawamura (80,94 pkt.) oraz Kisara Sumiyoshi (79,55 pkt.). Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się zwycięzca klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu Mikael Kingsbury (88,10 pkt.), dla którego był to pierwszy start w sezonie. Wyprzedził drugiego Benjamina Caveta o 1,85 punktów oraz trzeciego Matta Grahama o 3,66 punktów.

Top 4 kobiet:

1. Perrine Laffont (Francja) 83,23 pkt

2. Anri Kawamura (Japonia) 80,94 pkt.

3. Kisara Sumiyoshi (Japonia) 79,55 pkt.

4. Kai Owens (Stany Zjednoczone) 77,35 pkt.

Top 4 mężczyzn:

1. Mikael Kingsbury (Kanada) 88,10 pkt.

2. Benjamin Cavet (Francja) 86,25 pkt.

3. Matt Graham (Australia) 84,44 pkt.

4. Ludvig Fjallstrom (Szwecja) 81,28 pkt.

Następnego dnia odbyły się zawody w muldach podwójnych rozgrywane systemem pucharowym. Tego dnia popis swoich umiejętności pokazały reprezentantki gospodarzy, które zajęły całe podium. Zwyciężyła 16 -letnia Kai Owens, dla której jest to pierwsze zwycięstwo i zarazem pierwsze podium przy zaledwie 11 startach w PŚ. Drugie miejsce zajęła Hannah Soar, a na najniższym stopniu podium znalazła się Tess Johnson. U mężczyzn rywalizację ponownie zdominował Mikael Kingsbury, a na podium znaleźli się ci sami zawodnicy co we czwartek tylko w innej kolejności. Drugi był Matt Graham, a trzeci tym razem Benjamin Cavet. W klasyfikacji generalnej prowadzi Perrine Laffont (445 punktów) oraz Matt Graham (289 punktów).

4. Kosuke Sugimoto (Japonia)

W sobotę odbyły się natomiast przedostatnie zawody w skokach akrobatycznych. W rywalizacji pań najlepsza była powracająca po kontuzji Danielle Scott, dla której był to pierwszy start w tym sezonie. Zwyciężyła wielki finał z notą 90,59 punktów i pokonała drugą Winter Vinecki o 2,82 punktów. Na trzecim miejscu znalazła się 17. letnia Kaila Kuhn (74,82 pkt.), dla której jest to drugie podium w sezonie oraz w karierze. Nieobecność reprezentantów Rosji, którzy dominują w tej konkurencji, najlepiej wykorzystał Noe Roth (126,70 pkt.). O 3,62 punktów za nim znalazł się Justin Schoenefeld, a czołową trójkę uzupełnił Pirmir Werner (114,93 pkt.). W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Laura Peel (410 punktów) oraz Maksym Burow (500 punktów).

1. Danielle Scott (Australia) 90,59 pkt.

2. Winter Vinecki (Stany Zjednoczone) 87,77 pkt.

3. Kaila Kuhn (Stany Zjednoczone) 74,82 pkt.

4. Carol Bouvard (Szwajcaria) 72,21 pkt.

1. Noa Roth (Szwajcaria) 126,70 pkt.

2. Justin Schoenefeld (Stany Zjednoczone) 123,08 pkt.

3. Pirmin Werner (Szwajcaria) 114,93 pkt.

4. Emile Nadeau (Kanada) 96,58 pkt.

Tytus Olszewski – Poinformowani.pl

Tytus Olszewski

Miłośnik ogólnie pojętego sportu, a przede wszystkim narciarstwa alpejskiego oraz tenisa ziemnego. Zawodnik amator oraz trener narciarstwa. Na codzień studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w wolnych chwilach lubi pisać artykuły. Redaktor w Poinformowani.pl oraz radiu UJOT FM.