Ligue 1: Lille kontynuuje zwycięską passę.
Wikipedia

• Data publikacji: 07.02.2021, 19:20

Nie było niespodzianki w Nantes. Piłkarze Lille pokonali na wyjeździe Nantes 2:0. Dzięki temu zwycięstwu, niezależnie od meczu Marsylia-PSG, podopieczni Rudiego Garci pozostają liderem Ligue 1.

Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna gości. Przewodzą oni w tabeli Ligue 1, wygrywając pięć ostatnich spotkań ligowych. Z kolei gospodarze, pod wodzą Raymonda Domenecha nadal nie potrafią wygrać spotkania w lidze (w sumie to nie wygrali od 14 spotkań) i widmo degradacji staje się coraz bardziej realnym problemem.

I to Lille od początku meczu ruszyło do ataku, co w 9. minucie zakończyło się golem. Jonathan David odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i wpakował piłkę do siatki Nantes. Dla Kanadyjczyka było to szóste trafienie w sezonie, a czwarte w tym roku. W 26. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Luiz Araujo, ale piłka przeleciała obok bramki gospodarzy. Kolejną dobrą sytuację do zdobycia bramki goście mieli w 40 minucie, ale po podaniu Luiza Araujo Zeki Celik strzelił obok słupka bramki Lafonta.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli goście. Na samym jej początku w dobrej sytuacji znalazł się Jonathan David, ale strzelił niecelnie i nie zdobył swojej drugiej bramki w meczu. Kolejną szansę na bramkę napastnik Lille miał w 58 minucie, ale jego uderzenie obronił Alban Lafont. Gospodarze pierwszą szansę w meczu mieli dopiero w 75. minucie, ale strzał Chirivelli z linii bramkowej wybił Andre. Chwilę później dobrą paradą po strzale Corchii popisał się Maignan. Kolejną dobrą interwencją bramkarz Lille popisał się w 80. minucie po strzale Simona. Piłkarze Lille ostateczny cios zadali w 84. minucie. Po kontrze i podaniu Renato Sanchesa, Jonathan David w sytuacji sam na sam zdobył drugą bramkę w meczu.

Nantes - Lille  0:2

David 9,84

Nantes: Lafont - Fabio(26 Coco), Casteletto, Girotto, Traore - Corchia, Blas(85 Emond), Chirivella., Louza(89 Toure), Simon - Kolo

Lille: Maignan - Celik, Fonte, Botman, Mandava (46 Bradarić) -Luiz Araujo(79 Weah), Andre, Soumare(88 Xeka), Bamba(88 Lihadji) - David, Ikone(70 Sanches)

Żółte kartki: Coco, Corchia, Louza

Sędziował: Stephanie Frappart