Premier League: Chelsea dopięła formalności - zwycięstwo na Bramall Lane
English Wikipedia, en:User:Hawksworthm

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 07.02.2021, 22:15

Chelsea zwyciężyła 2:1 na Bramall Lane z ostatnim zespołem w tabeli - Sheffield United. The Blues jeszcze nie przegrali meczu pod wodzą Thomasa Tuchela. Dzięki triumfowi nad Szablami tracą zaledwie jeden punkt do miejsca gwarantującego Ligę Mistrzów.

Już w pierwszej minucie meczu to gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, jednak Oliver Burke pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chelsea szybko odpowiedziała na ten atak. Mateo Kovacic zagrał długie podanie w kierunku Timo Wernera. Nieskuteczność Niemca nie jest tajemnicą - nie trafił do siatki od ósmej kolejki. Próbował przelobować Aarona Ramsdale'a, ale jeden z defensorów The Blades zorientował się w sytuacji i oddalił zagrożenie. W 12. minucie Chris Basham został sfaulowany przez Antonio Rudigera i Kevin Friend podyktował rzut karny. Decyzja została odwołana przez system VAR ze względu na wcześniejszego spalonego.

Pozostała część pierwszej połowy opierała się na walce w środkowej strefie boiska i nieudanych próbach ofensywnych z obu stron. Do 43. minuty na Bramall Lane padł tylko jeden strzał zmierzający w światło bramki, ale nie sprawił większego zagrożenia. Mason Mount przełamał ten schemat, zdobywając bramkę tuż przed zejściem do szatni. Wykorzystał podanie Wernera z lewej strony pola karnego i pokonał bramkarza Sheffield strzałem po ziemi z piętnastego metra. Trzecie trafienie Anglika w obecnej kampanii.

W 54. minucie Antonio Rudiger popełnił kolejny błąd. Tym razem jego zagranie doprowadziło do bezpośredniej utraty gola. Niemiec nie porozumiał się z Eduardem Mendym i skierował piłkę do własnej bramki. Remis nie utrzymał się długo. Cztery minuty później Timo Werner wyszedł na pojedynek oko w oko z bramkarzem, a ten faulował go we własnym polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Jorginho. Gra gospodarzy wyglądała obiecująco, ale Chelsea nie dała wyrwać sobie zwycięstwa i trzy punkty zawędrowały na Stamford Bridge.

Sheffield United–Chelsea F.C. 1:2 (0:1)

Bramki: 54' Rudiger (samobój) - 43' Mount 58' Jorginho

Sheffield: Ramsdale - Bryan (68' Sharp), Egan, Basham - Lowe, Fleck, Norwood (86' Brewster), Lundstram, Bogle - McBurnie, Burke (62' McGoldrick)

Chelsea: Mendy - Chilwell (62' Alonso), Rudiger, Christensen, Azpilicueta, James - Kovacic, Jorginho, Mount - Giroud (62' Hudson-Odoi), Werner (75' Kante)

Żółte kartki: 17' Basham

Sędzia: Kevin Friend