Wimbledon: Iga Świątek awansowała do 1/8

• Data publikacji: 10.07.2018, 15:20

Iga Świątek po wczorajszej wygranej z liderką światowego rankingu juniorek, a także rozstawioną z numerem 1. Whitney Osuigwe nabrała jeszcze większej pewności siebie. Dzisiaj nasza młoda reprezentantka zmierzyła się ze Szwajcarką Simoną Waltert. Zadanie teoretycznie prostsze, a to dlatego, że Szwajcarka od dobrych kilku miesięcy nie może znaleźć odpowiedniej formy.

Pierwszy set to popis naszej utalentowanej tenisistki, która od pierwszego gema kontrolowała spotkanie. Iga szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0. W kolejnych gemach Polka także pokazywała wyższość nad Szwajcarką, czego efektem było jeszcze jedno przełamanie i wygranie pierwszego seta 6:1 w 31 minut.

Drugi set to całkiem inna historia, a to za sprawą dzielnej walki Waltert, która dobrze serwowała i pilnowała swojego podania. Do stanu 6:6 żadna z tenisistek nie miała ani jednej szansy na przełamanie. Tak więc w drugim secie byliśmy świadkami tie-breaka. W tie-breaku Szwajcarka w pierwszych dwóch akcjach popełniła dwa proste błędy, po czym całkowicie się załamała. Iga Świątek perfekcyjnie to wykorzystała i zakończyła tie-breaka wynikiem 7:2. W walce o ćwierćfinał Iga Świątek zmierzy się z rozstawioną z numerem 16. Clarą Burel z Francji.

Iga Świątek (POL) - Simona Waltert (SUI) 6:1 7:6(2)