Serie A: zwycięstwo Lazio

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.02.2021, 23:05

Lazio wygrało na własnym stadionie z Cagliari. Gospodarze grali zdecydowanie lepiej i w pełni zasłużyli na zwycięstwo. Goście nastawieni byli na kontry, które nie przyniosły żadnych zagrożeń pod bramką Pepe Reiny. Drużyna Simone Inzaghiego awansowała na piąte miejsce w tabeli i ma stosunkowo niewielką stratę do czołówki. Cały mecz dla Cagliari zagrał Sebastian Walukiewicz.

W meczu zamykającym 21. kolejkę włoskiej Serie A zmierzyły się drużyny Lazio i Cagliari. Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy ostatnio znajdowali się w bardzo dobrej formie. Dużo gorzej w bieżących rozgrywkach spisywali się goście. Podopieczni Eusebio Di Francesco znajdowali się w strefie spadkowej i nie zanotowali zwycięstwa od dwunastu ligowych potyczek. W wyjściowym składzie przyjezdnych znalazł się Sebastian Walukiewicz. Polski stoper powrócił do pierwszej jedenastki Cagliari po serii  trzech starć, w których lądował na ławce rezerwowych. Na pierwszą groźną sytuację trzeba było czekać do 27. minuty. Wtedy Luis Alberto ładnie się złożył i strzałem z woleja próbował zaskoczyć Alessio Cragno, lecz ten sparował piłkę na rzut rożny. Pod koniec inauguracyjnej połowy nieźle uderzał jeszcze Ciro Immobile,  jednak z podobnym efektem jak u Hiszpana. Do przerwy bezbramkowy remis i niewiele ciekawego na Stadio Olimpico.

Na drugą część gry zespoły wyszły bez zmian personalnych. Już w pierwszym kwadransie oba teamy stworzyły kilka dogodnych sytuacji. Najpierw błąd defensywy mógł wykorzystać Razvan Marin, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Jednak podcinka rumuńskiego pomocnika poszybowała nad bramką. Chwilę później dwukrotnie próbował Immobile. Przy pierwszym uderzeniu ponownie lepszy okazał się Cragno, w drugiej zaś górą wyszedł napastnik gospodarzy i w 61. minucie wynik zmienił się na 1:0. Dla Włocha było to czternaste trafienie w aktualnej kampanii. Po utracie gola nie było widać zmiany w grze Cagliari. Gracze Di Francesco starali się zagrażać kontrami, lecz były one nieliczne i to Lazio miało spotkanie pod kontrolą. Mecz zakończył się skromną wygraną gospodarzy. W następnej kolejce gracze Simone Inzaghiego zmierzą się z Interem. Goście o przerwanie fatalnej passy powalczą na własnym stadionie z zespołem Atalanty.

Lazio - Cagliari 1:0 (0:0)

Bramki: 61' Immobile

Lazio: Reina - Musacchio (82' Parolo), Acerbi, Radu - Lazzari (64' Lulić), Milinković-Savić, Lucas Leiva (82' Escalante), Alberto (64' Akpa Akpro), Marusić - Immobile, Correa (73' Muriqi)

Cagliari: Cragno - Rugani, Walukiewicz, Godin, Zappa (76' Simeone) - Nandez, Marin, Lykogiannis (52' Tripadelli), Nainggolan (84' Pereiro), Joao Pedro - Pavoletti (84' Cerri)

Żółte kartki: 69' Correa, 87' Parolo - 31' Nandez, 81' Joao Pedro

Sędzia: Massimiliano Irrati