Australian Open: pewne zwycięstwo Świątek w 1. rundzie
Carine06/ Wikimedia Commons

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 08.02.2021, 08:20

Iga Świątek udanie rozpoczęła tegoroczny Australian Open. Polka pokonała w dwóch setach reprezentantkę Holandii, Arantxe Rus. Rozstawiona z numerem "15" do przypieczętowania awansu potrzebowała 77 minut.

Iga Świątek od samego początku spotkania nadała swoje tempo gry. Dobre otwarcie meczu przez Polkę przełożyło się na wynik. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Rolanda Garrosa bardzo szybko objęła prowadzenie różnicą trzech gemów. Świątek nie zdeprymował wygrany do zera serwis Rus, bo chwilę później to 17. rakieta światowego rankingu wygrała kolejny raz trzy gemy z rzędu, zamykając pierwszą partię wynikiem 6:1.

Początek drugiego seta niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia 2:0 przez niżej notowaną zawodniczkę. Świątek bardzo szybko odpowiedziała rywalce i po szybkim odrobieniu strat zdołała wygrać kolejne dwa gemy, co przełożyło się na prowadzenie 4:2 w tej części meczu. Polka grała konsekwentnie, a także skutecznie do końca meczu, dzięki czemu oddała od tego momentu tylko jednego gema Rus. Polka tym samym udanie zrewanżowała się Holenderce za pojedynek w ubiegłorocznym turnieju w Rzymie.

W następnej rundzie przeciwniczką Igi Świątek będzie Włoszka, Camila Giorgi.

Iga Świątek (POL) [15] - Arantxa Rus (NED) - 6:1, 6:3