LoL - Ultraliga: AGO Rogue liderem na półmetku

• Data publikacji: 09.02.2021, 21:35

Za nami siódmy, a zarazem uważam, że najciekawszy dzień w tym sezonie Ultraligi. W każdym starciu zobaczyliśmy mnóstwo emocji i żadne nie było całkowicie jednostronne. Co ciekawe bohaterami dzisiejszego dnia byli środkowi, gdyż to oni zdobywali tytuły MVP w prawie każdej grze.

K1CK Neosurf 0-1 7more7 Pompa Team (MVP: Warszi)

Gnar/Graves/Twisted Fate/Kai’Sa/Alistar - Camille/Skarner/Galio/Seraphine/Rell

Początek gry był w miarę spokojny. Pierwszą krew zgarnął Matisław po dobrej teleportacji na górną aleję. Jednak kolejne zabójstwa trafiały w ręce Warsziego, który raz po raz używał swoich umiejętności specjalnych. Mimo to w złocie lekko przeważało K1, gdyż wzięło jedną wieżę i parę opancerzeń. Za to po walce w 20 minucie PT7 wyszło prowadzenie. Tam behave wyłapał Kackosa, a później poszedł na smoka, podczas gdy Galio zgarnął czwartą eliminację na środkowej alei. Jednak potem zawodnicy Pompy poczuli się zbyt pewnie, co wykorzystało K1CK i wyłapało dwóch przeciwników. Na wiele się to nie zdało, gdyż w kluczowej walce mimo genialnej inicjacji Raxxo, to Pompa wygrała, po czym wzięła Nashora. Za to niedługo potem udało im się zakończyć rozgrywkę.

Team ESCA Gaming 0-1 devils.one (MVP: Kralzer)

Gnar/Nidalee/Yone/Kai’Sa/Lulu - Gragas/Graves/Irelia/Ezreal/Alistar

W drugim spotkaniu dzisiejszego dnia zobaczyliśmy aktywniejszą początkową fazę gry. Oba zespoły wymieniały się zabójstwami oraz smokami. Potem gra lekko się uspokoiła, ale w złocie przeważało devils.one. TEG oraz DV1 długo unikały pierwszej walki drużynowej, więc ta nadeszła dopiero w 26 minucie. Jej początek zdecydowanie należał do diabłów, gdyż sheru i Kralzer genialnie weszli w przeciwników. Jednak potem gracze DV1 za długo zostali na linii i rywale użyli teleportacji, by ich przeciąć. Po tej akcji Slipper i spółka wzięli Barona, lecz na niewiele się on zdał, ponieważ w następnej walce zostali rozgromieni. Aczkolwiek mecz wciąż trwał, gdyż ESCA obroniła bazę. Natomiast po następnej walce było już po wszystkim, ponieważ devils.one zgarnęło asa i zakończyło rozgrywkę.

AGO Rogue 1-0 Illuminar Gaming (MVP: Chres)

Gnar/Graves/Azir/Seraphine/Nautilus - Aatrox/Jarvan/Orianna/Aphelios/Thresh

Pierwsze osiem minut gry były bardzo spokojne. Natomiast to, co wydarzyło się później tak naprawdę zakończyło wszelkie nadzieje Illuminar. W sytuacji na górnej rzecze Lurox ukradł Herolda, a potem RGO zwyciężyło walkę 3-0. Już w trzynastej minucie ich przewaga wynosiła 4 tysiące sztuk złota. Na całe szczęście IHG nie poddało się bez walki i z różnym skutkiem próbowało powstrzymywać przeciwników. Raz nawet Czajek wyeliminował Luckera w solowej potyczce. Jednak gdy powoli skalujące AGO Rogue poczuło się pewnie, to po prostu zainicjowało walkę i zmiażdżyło rywali. Po czym poszło zniszczyć nexus i zakończyć rozgrywkę w 31 minucie.

Gentlemen’s Gaming 1-0 Komil&Friends (MVP: Yashiro)

Volibear/Lillia/Orianna/Kai’Sa/Rell - Renekton/Nidalee/Zoe/Ashe/Gragas

Ostatnia mapa dzisiejszego dnia zaczęła się od nieudanego zanurkowania pod wieże przeciwnika ze strony Grzybka. Toplaner K&F wraz z Benkiem chciał wyeliminować przeciwnika, jednak wszedł zbyt wcześnie. Potem Ben3k zgarnął zabójstwo na HeSSZero, a następnie widzieliśmy kilkanaście minut bez żadnej walki. Jak ta przyszła, to została zdominowana przez Dżentelmenów, a potem kolejna też wpadła w ich ręce. Po tym GMG poszło na Barona, którego wydawało się, że z łatwością weźmie. Jednak potoczyło się inaczej i Ben3k go ukradł. To zatrzymało przeciwników i stan gry był w miarę wyrównany. Następnie znów byliśmy świadkami powolnej gry z obu stron. Co prawda było dużo rotacji po mapie oraz brania wież i smoków, lecz nie było walk. Pierwsza po przerwie przyszła w 35 minucie i tam zwyciężyło Komil&Friends, co zagwarantowało im duszę oceanicznego smoka oraz Nashora. Mimo późnej minuty z tym Baronem udało im się zniszczyć tylko dwie wieże i wynik gry dalej stał pod znakiem zapytania. Następną walkę wygrało Gentlemen’s Gaming i również wzięło Nashora. Niestety również nie oznaczało to końca gry. Koniec za to dało zwycięstwo w walce drużynowej pod starszym smokiem w 51 minucie. Dżentlemeni wygrali w najdłuższej grze w tym sezonie Ultraligi.

Na półmetku sytuacja w tabeli jest jasna, nie ma żadnych drużyn będących ex aequo na jednej pozycji.

1. AGO Rogue (7:0)
  2. 7more7 Pompa Team (6:1)
  3. Illuminar Gaming (5:2)
  4. K1CK Neosurf (4:3)
  5. devils.one (3:4)
  6. Team ESCA Gaming (2:5)
  7. Gentlemen's Gaming (1:6)
  8. Komil&Friends (0:7)

Już jutro kolejne spotkania, w tym K1CK Neosurf kontra Illuminar Gaming, który wydaje się najciekawszy.