Liga Europejska EHF: Wisła nie pozostawiła złudzeń Austriakom!
SZYMONLABINSKI.COM

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 09.02.2021, 22:55

W 7. kolejce fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF szczypiorniści Orlen Wisły Płock mierzyli się na wyjeździe z HC Fivers Margareten. Wicemistrzowie Polski odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad Austriakami, triumfując 30:22. Dzięki tej wygranej podopieczni Xaviera Sabate utrzymali pozycję lidera grupy A i utrzymali status niepokonanych w trwających rozgrywkach europejskich.

Płocczanie, którzy jeszcze nie przegrali w obecnej edycji Ligi Europejskiej EHF, przystępowali do tego starcia w roli zdecydowanych faworytów. Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się jednak lepiej dla gospodarzy. Po celnych rzutach Fabiana Glatzla i Marina Martinovicia austriacki zespół prowadził 2:0. Ekipa prowadzona przez Xaviera Sabate przejęła inicjatywę i szybko odskoczyła rywalom. W 12. minucie po trafieniu Lovro Mihicia przyjezdni mieli trzy bramki przewagi (6:3). W kolejnym fragmencie wiedeńska drużyna zmniejszyła straty, lecz nie potrafiła doprowadzić choćby do remisu. Od stanu 9:7 wicemistrzowie Polski zanotowali dobrą serię i w 26. minucie dzięki skutecznej akcji Zoltana Szity na tablicy wyników widniał rezultat 12:7 na korzyść gości. Po pierwszej części reprezentanci PGNiG Superligi prowadzili 14:9.

Na początku drugiej połowy mazowiecki zespół potwierdził swoją wyższość nad przeciwnikiem. Dobra postawa w obronie i skuteczność w akcjach ofensywnych przyczyniły się do tego, że w 37. minucie Nafciarze prowadzili 19:11. Polski zespół utrzymywał wyraźną przewagę i kontrolował przebieg boiskowych zdarzeń. W 50. minucie po kontrataku wykończonym przez Krzysztofa Komarzewskiego różnica wynosiła osiem trafień na korzyść gości (27:19). W końcówce do bramki Wisły wszedł Marcin Wichary, który wznowił karierę w związku z kłopotami kadrowymi płockiej ekipy. Doświadczony golkiper dołożył swoją cegiełkę do sukcesu drużyny, broniąc rzut karny wykonywany przez Marina Martinovicia. Ostatecznie wicemistrzowie Polski wygrali to spotkanie 30:22, notując piąte zwycięstwo w swoim piątym meczu Ligi Europejskiej EHF.

W następnym meczu Ligi Europejskiej EHF szczypiorniści HC Fivers Margareten zagrają na wyjeździe z Czechowskimi Niedźwiedziami (16 lutego, 18:45). Natomiast Orlen Wisła Płock podejmie HC Metalurg Skopje (14 lutego, 20:45).

HC Fivers Margareten - Orlen Wisła Płock 22:30 (9:14)

HC Fivers Margareten: Filzwieser, Tanić - Martinović 6, Dambock 4, Stevanović 3, Hutecek 2, Kolar 2, Seidl 1, Brenneis 1, Brandfellner 1, Glatzl 1, Wagner 1, Schweiger, Sarić, Jonas, Riede.

Orlen Wisła Płock: Morawski, Wichary - Mindegia 7, Daszek 4, Mihić 4, Szita 4, Toto 3, Komarzewski 3, Stenmalm 2, Krajewski 2, Ruiz 1, Vejin, Susnja, Czapliński, Terzić, Serdio.