La Liga: Real Madryt lepszy od Getafe

• Data publikacji: 09.02.2021, 22:47

We wtorek, 9 lutego, w Madrycie na Estadio Alfredo di Stefano w zaległym meczu 1. kolejki La Ligi Real Madryt podejmował Getafe. W spotkaniu lepsi okazali się aktualni Mistrzowie Hiszpanii, którzy pokonali Getafe 2:0. Bramki dla podopiecznych Zinedina Zidana strzelali Karim Benzema i Ferland Mendy.

Piłkarze Realu Madryt od początku meczu rozpoczęli ataki na bramkę Getafe. Już w 5. minucie swoją okazję miał Casemiro (Real). Pod nogi Brazylijczyka, stojącego blisko bramki, trafiła piłka odbita od jednego z graczy "Królewskich", jednak Casemiro strzelił wysoko ponad bramką. Po niecałych dziesięciu minutach szansę na otworzenie wyniku wtorkowego meczu miał Karim Benzema (Real). Francuz wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, ale jego główka obiła jedynie poprzeczkę.

W kolejnych minutach nadal konsekwentnie atakowali gospodarze, jednak wciąż bez efektów w postaci bramki. W 37. minucie Luka Modric (Real) przyjął ładne podanie przed polem karnym. Chorwat zdecydował się na uderzenie, jednak tym razem doskonałą interwencją popisał się David Soria (Getafe). Do końca 1. połowy nie wydarzyło się już nic więcej. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania znowu dobrą szansę mieli aktualni mistrzowie Hiszpanii. Benzema znalazł się z piłką w polu karnym rywali, jednak jego strzał w środek bramki został zatrzymany przez bramkarza Getafe.

Po godzinie gry w końcu zobaczyliśmy bramkę na Estadio Alfredo di Stefano. Vinicius Junior (Real) dośrodkował w pole karne, gdzie znajdował się Benzema. Francuz był niekryty i strzałem głową w prawą stronę bramki pokonał w końcu Davida Sorię. Na kolejnego gola nie musieliśmy dużo czekać i w 67. minucie futboluwkę w polu karnym dostał Ferland Mendy (Real) i ładnym strzałem posłał ją w siatkę. Do końca meczu nadal przewagę mieli "Królewscy", jednak nie byli w stanie dorzucić trzeciej bramki do końcowego wyniku. Po 22. rozegranych spotkaniach Real ma 46 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli La Ligi.

Real Madryt - Getafe 2:0 (0:0)
Bramki: 60' Benzema, 67' Mendy
Real: Courtois - Mendy, Varane, Nacho - Marcelo (86' Garcia), Modric, Casemiro, Marvin (55' Arribas) - Vinicius, Benzema, Asensio (76' Isco)
Getafe: Soria - Miramontes, Chakla, Cabaco (73' Timor), Suarez - Cucurella (73' Unal), Arambarri, Maksimovic, Portillo (55' Alena) - Cucho (55' Mata), Angel (55' Kubo)
Żółte kartki: 71' Mendy - 52' Chakla
Sędzia: Javier Alberola Rojas