Tauron PP: „budowlane” meldują się w turnieju finałowym Pucharu Polski kobiet
Biuro Prasowe Grot Budowlani Łódź

• Dodał: Enwer Półtorzycki
  • Data publikacji: 09.02.2021, 23:00

Wtorkowe popołudnie było wolne od zmagań ligowych, lecz nie od żeńskiej siatkówki, która w planach miała pierwszy ćwierćfinałowy mecz tegorocznego Pucharu Polski. Do rywalizacji o prawo gry w turnieju finałowym stanęły zespoły Grot Budowlani Łódź i Enea PTPS Piła. Gospodynie nie dały szans rywalkom, wygrywając bez straty seta.

Pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała szybkiego i pewnego zwycięstwa łodzianek. Starały się one prowadzić grę, utrzymując jednocześnie bezpieczną przewagę. W tym meczu jednak kontuzjowaną Julię Nowicką zastąpiła na rozegraniu Oliwia Poreda. Widać było, iż musi złapać rytm gry i przełożyć go na przygotowane wcześniej schematy zagrań. Wykorzystały to przyjezdne, które zdołały doprowadzić od remisu 15:15, a w kolejnych akacjach konsekwentnie odpowiadały skutecznością. Oba zespoły nie odpuszczały żadnej piłki, a pojedyncze błędy naprawiały dwoma dobrymi akcjami. Seta na przewagi 26:24 wygrały łodzianki za sprawę czujnej na siatce i dokładnej w ataku Monice Fedusio.

Druga i trzecia partia tego spotkania nie były już tak emocjonujące. W poczynaniach pilanek widać było niedosyt spowodowany wynikiem pierwszej odsłony. Nie mogły zaleźć swojego rytmu gry oraz zbudować na dłuższą chwilę przewagi na siatce. Ich największą bolączką były punkty tracone seriami, co przykrywało skuteczność w pierwszych akcjach. Gospodynie spokojnie kontrolowały mecz, nie popełniając już błędów własnych. Dwa ostatnie sety wygrały kolejno 25:18 i 25:15. Tym samym zapewniły sobie udział w turnieju finałowym, jaki zostanie rozegrany w Nysie w dniach 20-21 lutego.

Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:0 (28:26, 25:18, 25:15)