Siatkarska Liga Mistrzów: podsumowanie wtorkowych spotkań

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 10.02.2021, 00:10

We wtorek rozpoczął się drugi turniej Siatkarskiej Ligi Mistrzów. W tej kolejce obyło się bez zaskoczeń. Poniżej krótkie omówienie dzisiejszych spotkań. O występie polskiej drużyny można przeczytać tutaj: Verva Warszawa - Knack Roeselare.

Grupa B

Z dwóch zaplanowanych meczów na wtorek odbył się jedynie ten, pomiędzy Cucine Lube Civitanova z Tours VB. Spotkanie pierwszej z trzecią drużyną rozpoczęło się obiecująco dla Francuzów. Wydarli oponentom pierwszego seta. Dla zdecydowanego lidera grupy był to dopiero drugi stracony set w tych rozgrywkach. Włosi szybko jednak wrócili na właściwe tory i udowodnili dlaczego w dotychczasowych spotkaniach zgarnęli komplet punktów. Liderzy bardzo pewnie wygrali drugiego i trzeciego seta, by w decydującym momencie zdeklasować rywali 25:15. Po przyznaniu walkowera Perugii sytuacja w grupie zdaje się być wyklarowana. Pierwszą pozycję zajmuje dalej Lube Civitanowa, drugą Perugia, a dalej Torus i wycofany z rozgrywek Arkasspor.

Cucine Lube Civitanova - Tours VB (3:1) (22:25, 25:20, 25:21, 25:15)

Grupa C

W grupie C odbył się mecz ACH Volley Lublana z Berlin Recycling Volleys. W meczu dwóch stołecznych drużyn faworytem byli berlińczycy, a Słoweńcy nie byli w stanie zaskoczyć. Po bardzo pewnym spotkaniu niemieccy siatkarze wygrali mecz, nie oddając nawet seta. Również w tym przypadku mecz zakończył się deklasacją - w trzecim secie padł wynik 25:13. Również w tej grupie wydaje się, że na dwa spotkania przed końcem układ w grupowej tabeli jest ustalony. W następnej kolejce spotkają się Zenit Kazań z BR Volleys i to od tego spotkania będzie zależało kto zajmie pierwszą, a kto drugą lokatę. Trzecią i czwartą pozycję zajmują lublańczycy oraz wycofany z rozgrywek Jastrzębski Węgiel.

ACH Lublana - BR Volleys (0:3) (19:25, 20:25, 13:25)

Grupa D

W grupie Vervy Warszawa rozegrane zostało spotkanie Leo Shoes Modena z Kuzbassem Kemerowo. Włosi nie pozostawili Rosjanom złudzeń. Nie oddali im nawet jednego seta. W odróżnieniu od poprzednich wtorkowych spotkań wygrana z ogromną przewagą nastąpiła w drugim, a nie trzecim secie. Nie zmienia to jednak ostatecznego obrazu, w którym faworyt z atutem własnej hali dokonał tego, czego oczekiwali od niego kibice. Walka o pierwszą pozycję w grupie może rozstrzygnąć się już w środę, kiedy to Modena podejmie Vervę.

Kuzbass Kemerovo - Leo Schoes Modena (0:3) (22:25, 15:25, 21:25)

Grupa E

Również w tej grupie faworyt wygrał pewnie swoje spotkanie. Itas Trentino pewnie pokonał w hali w Friedrichschafen Lokomotiw Nowosybirsk, czym zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca na dwa spotkania przed końcem fazy grupowej. Również w przypadku tego meczu, jak w meczach Grupy B i C nastąpiła deklasacja w ostatnim secie. Rosjanom została rywalizacja z gospodarzami turnieju w tej grupie o drugą lokatę i możliwość bycia branym pod uwagę przy kwalifikacji drużyn z drugiego miejsca.

Itas Trentino - Lokomotiw Nowosybirsk (3:0) (25:19, 25:20, 25:15)