NHL: zwycięstwo Sharks po rzutach karnych
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 10.02.2021, 09:20

Dzisiaj rozegrano kolejne siedem spotkań ligi NHL. Ciekawie było w Los Angeles, gdzie Kings po rzutach karnych przegrali 3:4 z San Jose Sharks.

Kings i Sharks to dwie najsłabsze drużyny w Dywizji Zachodniej. Ekipy te bardzo potrzebują zwycięstw, więc do bezpośredniego starcia przystąpiły z dodatkową motywacją. Pierwsza tercja meczu w Staples Center należało do gości z San Jose. Bramki zdobyli Timo Meier i Logan Couture. W drugiej części meczu Kings wyrównali za sprawą Anze Kopitara i Dustina Browna. Gospodarze wyszli nawet na prowadzeniu po drugim trafieniu Browna. Hokeiści z Los Angeles byli blisko zwycięstwa, ale Sharks walczyli do ostatniej syreny. "Rekiny" wycofały bramkarza i pomimo ryzyka wykorzystały przewagę. Na dogrywkę trafił Evander Kane. Ostatecznie doszło do rzutów karnych. W nich zwycięskie trafienie dla San Jose Sharks zdobył Logan Couture.

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 3:4 (0:2, 2:0, 1:1, 0:0, 0:1) po rzutach karnych

Do pewnego rodzaju powtórki doszło w Dallas. Trzy dni temu Stars przegrali 1:2 po dogrywce z Chicago Blackhawks. Dzisiejsze spotkanie ponownie zakończyło się w dodatkowym czasie gry i wynik brzmiał tak samo. W piątej minucie prowadzenie objęli gospodarze za sprawą Roope'a Hintza. Stars zdobyli także drugą bramkę, ale sędziowie nie uznali jej po wideoanalizie. W drugiej tercji do remisu doprowadził Mattias Janmark. W podstawowym czasie gry było 1:1, więc ponownie doszło do dogrywki. Wygrali Blackhawks, a gola po zespołowej akcji zdobył Pius Suter. Dla niego to piąte trafienie w sezonie. Chicago zajmuje trzecie miejsce w Dywizji Centralnej. Prowadzi Tampa Bay Lightning, która pewnie wygrała 6:1 z Nashville Predators.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1) po dogrywce