Zima mistrzów - MULTIRELACJA LIVE [ZAPIS]

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 11.02.2021, 18:07

Ten tydzień obfituje w imprezy rangi mistrzowskiej w sportach zimowych. O medale najważniejszych zawodów w sezonie walczą skeletoniści, alpejczycy, panczeniści, biathloniści. To taki przedsmak tego, co nas czeka za rok, w czasie zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W ramach nabierania apetytu na szalone zimowe noce zapraszamy do naszego codziennego łączonego LIVE z wszystkich aren, gdzie walka idzie o krążki czempionatów globu.

 

Program 11 lutego

Relacja na żywo

Łyżwiarstwo szybkie Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim za nami. W Heerenveen ponownie widzimy się jutro o godzinie 15:10. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za dziś.

Łyżwiarstwo szybkie Ostatni bieg już nic nie zmienił. Nils van der Poel mistrzem świata w łyżwiarstwie szybkim w biegu na 5000 metrów! Szwed pokazał naprawdę dużą wolę walki i uzyskał bardzo dobry czas 6:08,395 minuty (rekord życiowy). Srebrny medal zdobywa Holender Patrick Roest - 6:10.050 minuty. Na najniższym stopniu podium staje startujący pod neutralną flagą Rosjanin Sergey Trofimov - 6:13.020 minuty.

Łyżwiarstwo szybkie Piękna walka w wykonaniu Nilsa van der Poel'a! Wydawało się, że Szwed mimo dużych ambicji nie wyprzedzi liderującego Roesta. Świetnie przejechane dwa ostatnie okrążenia, pozwoliły mu jednak zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 6:08.395 minuty, który jest nowym rekordem życiowym Szweda.

Łyżwiarstwo szybkie - Świetny bieg w wykonaniu Patricka Roest'a! Holender o niemal 6 sekund szybszy od prowadzącego Rosjanina Semerikova - 6:10.050 minuty.

Łyżwiarstwo szybkie - Kolejna zmiana lidera! Danila Semerikov szybszy o 0,89 sekundy od prowadzącego Bergsmy. Startujący pod neutralną flagą Rosjanin przecina linię mety w czasie 6:16.029 minuty.

Łyżwiarstwo szybkie - Po krótkiej przerwie związanej z dekoracją kobiet na 3000 metrów, mężczyźni wrócili do rywalizacji. Nowym liderem zawodów został Jorrit Bergsma. Holender uzyskał czas 6:16.92 minuty.

Łyżwiarstwo szybkie - Startujący pod neutralną flagą Rosjanin Daniil Aldoshkin wyprzedza Niemca Patricka Beckerta. Czas nowego lidera - 6:17.545 minuty.

Łyżwiarstwo szybkie - Patrick Beckert wskakuje na fotel lidera. Czas Niemca - 6:21.460 minuty.

Skeleton - Zapraszamy na jutrzejsze relacje z toru w Altenbergu. O godzinie 9.00 rywalizację rozpoczną panie, a cztery godziny później panowie.

Skeleton - W tym momencie zakończyły się dzisiejsze zmagania skeletonistów. Na półmetku po dwóch ślizgach prowadzi Alexander Tretiakov przed Felixem Keisingerem oraz Christopherem Grotheerem. Polacy nie startowali.

Skeleton - Belg Freeling utrzyma pozycję trzydziestą +5.78. Luksemburczyk Bauer trzydziestą pierwszą +7.21, a Ghańczyk Frimpong ostatnią +7.87.

Łyżwiarstwo szybkie - Vitaliy Chshigolev z Kazachstanu pierwszym liderem biegu na 5000 metrów z czasem 6:29.487 minuty.

Skeleton - Rumun Pacioinau zajmuje ostatnie miejsce +4.84. Przed nim klasyfikowani są Amerykanin McCrary +4.78 oraz Kanadyjczyk Murray +4.69.

Snowboard - Zakończył się snowboard cross indywidualny na mistrzostwach świata w Idre Fjall. Do Szwecji z naszą relacją wrócimy jutro, kiedy odbędzie się cross drużynowy, czyli nowa konkurencja olimpijska.

Snowboard - Alessandro Haemmerle objął prowadzenie tuż po starcie, ale na metę prawie jednocześnie wpadli obok Austriaka - Lucas Eguibar i Eliot Grondin. Triumfował EGUIBAR! Srebro dla Haemmerle. Brąz dla Grondina. Czwarty Jakob Dusek.

Łyżwiarstwo szybkie - Już za chwilę na starcie zobaczymy mężczyzn, którzy rywalizować będą na dystansie 5000 metrów. Niestety w stawce nie ma żadnego Polaka.

Skeleton - Seunggi Jung z awansem na dwudziestą pierwszą lokatę +3.28. Szwajcar Basil Sieber tuż za Crumptonem +4.08. Sześciu zawodników pozostało do zakończenia rywalizacji.

Skeleton - Co raz mocniej padający śnieg nie pomaga zawodnikom. Z wielkimi problemami na całej długości toru, Nathan Crumpton z Samoa Amerykańskiego zajmuje ostatnią pozycję +4.05.

Skeleton - Danil Romanov przesuwa się na pozycję dwudziestą +3.09. Lokatę niżej klasyfikowany jest Koreańczyk Jisoo Kim +3.56.

Snowboard - Niesamowity finał kobiet! Mistrzynią świata została Charlotte Bankes. Michela Moioli prawie wyprzedziła reprezentantkę Wielkiej Brytanii mimo, że jechała przez większość trasy na ostatniej pozycji. Tylko brąz dla Ewy Samkowej, która długo prowadziła. Na ostatniej prostej druga była Belle Brockhoff, ale zaliczyła upadek i wypadła z trasy.

Skeleton - Pora na zawodników z pozycji 21-32. Nicholas Timmings aktualnie utrzymuje lokatę dwudziestą pierwszą +3.92.

Łyżwiarstwo szybkie - Antoinette de Jong mistrzynią świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 3000 metrów! Czas Holenderki - 3:58.470 minuty. O 0,1 sekundy za nią zawody kończy Czeszka Martina Sáblíkov (3:58.579 minuty). Na najniższy stopień podium wskakuje również reprezentantka gospodarzy Irene Schouten z czasem 3:59.757 minuty. Magdalena Czyszczoń kończy swój start na tym dystansie na 17. miejscu. Czas przejazdu Polki - 4:11.671 minuty (ponad 13 sekund straty do Antoinette de Jong).

Skeleton - Klasyfikacja prezentuje się następująco. Liderem Tretiakov, drugi Keisinger +0.04, trzeci Grotheer +0.06. Niemców przedzielił Rosjanin Rukosuev +0.49. Tuż za nim Alexander Gassner +0.66.

Skeleton - Alexander Tretiakov liderem rywalizacji o mistrzostwo świata! Błąd w środkowej części toru w niesamowity sposób odrobił Rosjanin dolnym przejazdem. Przewaga nad Keisigerem wynosi tylko -0.04 sekundy.

Skeleton - Minimalnie Keisinger przed Grotheerem. Różnica pomiędzy Niemcami wyniosła 0.02 sekundy.

Skeleton - Świetny przejazd obrońcy tytułu! Christopher Grotheer poprawia się względem pierwszej próby. Wyprzedza Rukosueva o -0.43 sekundy.

Skeleton - Evgeniy Rukosuev cały czas na prowadzeniu! Alexander Gassner przegrywa z młodziutkim Rosjaninem o +0.17 sekundy.

Snowboard - Ależ finisz Jakoba Duska! Austriak zwycięża w drugim półfinale przed Lucasem Eguibarem. Wyeliminowany został kandydat do podium, Merlin Surget. Czas na decydujące rozstrzygnięcia.

Skeleton - Dukurs czwarty. Przegrywa z dwójką Rosjan i Westonem. Starta to +0.58 sekundy. Cały czas do odrobienia. A przed nami trójka Niemców.

Skeleton - Matt Weston obejmuje pozycję drugą. Strata do Rukosueva to +0.34 sekundy. Na górze pozostaje pięciu zawodników. Rozpocznie Tomass Dukurs.

Snowboard - Alessandro Haemmerle i Eliot Grondin pierwszymi finalistami mistrzostw świata.

Skeleton - Genialny przejazd Rukosueva! Uzyskany czas ślizgu 56.75 dałby miejsce na podium na początku rywalizacji. Aktualnie wyprzedza Tregubova o -0.42 sekundy.

Łyżwiarstwo szybkie - Rezultat Weidemann idzie w zapomnienie. Reprezentantka gospodarzy Antoinette de Jong wskakuje na pierwsze miejsce zawodów - 3:58.470 minuty.

Skeleton - Zmiana lidera! Nikita Tregubov wyraźnie przed Włochem Gasparim -0.55 sekundy. Jak odpowie na ten przejazd młodziutki Evgeniy Rukosuev?

Snowboard - Ewa Samkowa i Belle Brockhoff uzupełniają skład wielkiego finału.

Skeleton - Samuel Maier prawdopodobnie nie utrzyma dziewiątej lokaty na koniec dnia. Aktualnie trzeci z minimalną stratą +0.06. Pora na dwójkę Rosjan.

Snowboard - Michela Moioli z dużymi problemami awansowała do finału. Pierwszy półfinał pewnie wygrała Charlotte Bankes.

Skeleton - Mattia Gaspari dalej na prowadzeniu. Jego rodak Amadeo Bagnis na pozycji trzeciej +0.15. Rozdziela ich Amerykanin Austin Florian.

Skeleton - Ponownie ogromne problemy Łotysza. Wiele błędów, które składają się na szósty czas ślizgu i aktualnie czwartą lokatę. Czwartek prawdopodobnie zakończy poza pierwszą dziesiątką.

Snowboard - Lucas Eguibar i Jakob Dusek najlepsi w pozostałych ćwierćfinałach. Jest kolejna niespodzianka - odpadł Hagen Kearney. Teraz półfinały kobiet. Jest coraz ciekawiej.

Skeleton - Przez większość dystansu prowadził Amerykanin Florian, zyskując sekundy nad Włochem. Problemy w dolnej części tor zadecydowały o drugiej pozycji i stracie +0.02. Przed nami Martins Dukurs.

Łyżwiarstwo szybkie - Bardzo dobry przejazd Kanadyjki Isabelle Weidemann. Zostaje nową liderką zawodów z czasem 4:00.965 minuty.

Skeleton - Świetna próba Włocha Gaspariego. Potwierdza dobre przygotowanie do mistrzostw. Obejmuje prowadzenie z czasem 1:54.76 oraz z najszybszym przejazdem drugiego ślizgu 57.24.

Skeleton - Vladyslav Heraskevych spadnie w klasyfikacji po dwóch ślizgach. Ukrainiec aktualnie na czwartym miejscu +0.52.

Snowboard - Alessandro Haemmerle i Eliot Grondin zwycięzcami pierwszych ćwierćfinalistów snowboard crossu. Poza rywalizacją m.in. Glenn de Blois.

Łyżwiarstwo szybkie - Francesca Lollobrigida nową liderką zawodów. Włoszka kończy wyścig na 3000 metrów z czasem 4:04.372 minuty.

Skeleton - Najszybszy czas ślizgu uzyskuje Austriak Florian Auer. Przewaga nad Audersetem wzrosła do +0.32 sekundy.

Skeleton - Ronald Auderset, pomimo wolniejszego przejazdu od Koreańczyka wysuwa się na prowadzenie o -0.17. Mark Lynch zaliczając wiele uderzeń o ściany boczne toru spada na ostatnią pozycję tracąc do lidera +1.76.

Snowboard - W ćwierćfinałach kobiet z powodu upadku z rywalizacji odpadła jedna z faworytek, Faye Gulini. Awans wywalczyły inne kandydatki do medali - Charlotte Bankes, mistrzyni olimpijska Michela Moioli i mistrzyni świata Ewa Samkowa.

Skeleton - O wiele lepszy ślizg aktualnego mistrza olimpijskiego. Sungbin Yun wysuwa się na prowadzenie o -0.27 sekundy nad Thompsonem. Na swój start czekają Szwajcar Auderset oraz Kanadyjczyk Lynch.

Skeleton - Thompson również się poprawia i wyprzedza w ostatecznym rozrachunku swojego rodaka. Suma czasów obu ślizgów 1:55.7.

Łyżwiarstwo szybkie Trzeci wyścig i trzecia zmiana liderki. Tym razem na pierwsze miejsce po bardzo dobrej jeździe wskakuje Mareike Thum (Niemcy) z nowym rekordem życiowym - 4:08.390 minuty. Magdalena Czyszczoń na ten moment plasuje się na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Skeleton - Marcus Wyatt uzyskuje czas 57.88, więc poprawia się względem pierwszego ślizgu. Następni wystartują Craig Thompson oraz Sungbin Yun.

Łyżwiarstwo szybkie Elena Eranina lepsza w bezpośrednim pojedynku z Magdaleną Czyszczoń. Startująca pod neutralną flagą Rosjanka wskakuje na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 4:11.121 minuty. Polka na ten moment druga - 4:11.671 minuty.

Skeleton - Zatem pierwszy na tor wyruszy Marcus Wyatt, a ostatni Ghańczyk Akwasi Frimpong. Na prowadzeniu po pierwszy ślizgu jest Alexander Tretiakov, a podium uzupełniają Felix Keisinger oraz Christopher Grotheer.

Skeleton - Równo o 15.00 rozpocznie się drugi ślizg panów. Zawodnicy będą startować w następującej kolejności. Najpierw pierwsza dwudziestka rozpoczynając od miejsca dwudziestego, aż do pierwszego. Po Tretiakovie wystartują zawodnicy od miejsca dwudziestego pierwszego do końca listy.

Łyżwiarstwo szybkie Pierwszy bieg wygrywa Abigail Mccluskey (Kanada) z czasem 4:12.245 minuty. Rezultat ten będzie mogła za chwilę poprawić Magdalena Czyszczoń. Rywalką Polki w drugim wyścigu będzie występująca w Heerenveen pod neutralną flagą Elena Eranina z Rosji.

Snowboard - Tytułu sprzed dwóch lat nie obroni Mick Dierdorff. Amerykanin, który nie jest obecnie w dobrej formie, zajął trzecie miejsce w swoim wyścigu i odpadł z rywalizacji. W pierwszej rundzie nie było większych niespodzianek. Za chwilę ćwierćfinały kobiet.

Narciarstwo alpejskie - W piątek czeka nas dzień przerwy, a już w sobotę zapraszamy na naszą relację live ze zjazdu kobiet, który zaplanowany jest na godzinę 11:00. Serdecznie zapraszamy!

Narciarstwo alpejskie - Lista startowa liczyła 56 zawodników, z czego aż 21 alpejczyków nie dojechało do mety. Jedynie Ondrej Berndt nie stanął na starcie. Bardzo wymagającą trasę przygotowali organizatorzy, ale zapewnili również wiele emocji dla kibiców zgromadzonych przed telewizorami.

Narciarstwo alpejskie - Oficjalnie: Vincent Kriechmayr mistrzem świata w supergigancie. Dla Austriaka to pierwsze złoty medal w karierze. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajmuje Romed Baumann, a na trzecim miejscu supergiganta kończy Alexis Pinturault.

Łyżwiarstwo szybkie - Już za kilka minut w Heerenveen rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Pierwszego dnia będziemy emocjonować się dwoma biegami - na dystansie 3000 metrów kobiet oraz 5000 metrów mężczyzn. Na starcie zobaczymy dziś tylko jedną polską zawodniczkę, a będzie nią Magdalenę Czyszczoń.

Snowboard - Za nami pierwsze cztery wyścigi 1/8 finału mężczyzn. Awans wywalczyli między innymi zwycięzcy dwóch pierwszych rund Pucharu Świata - Alessandro Haemmerle i Glenn de Blois.

Narciarstwo alpejskie - Alpejczycy z Łotwy, Izraela, Danii czy Ukrainy próbują teraz swoich sił w starciu z trasą w Cortina d'Ampezzo.

Narciarstwo alpejskie - Kolejni zawodnicy mają problem z przejechaniem bardzo wymagającej trasy. Na starcie pojawiają się sportowcy z krajów egzotycznych pod kątem narciarstwa alpejskiego. Prawdopodobnie żaden z nich nie sprawi ogromnej sensacji i znamy już medalistów supergiganta mężczyzn. Złoty medal zdobędzie Vincent Kriechmayr, srebrny medal dla Romeda Baumanna, a brąz wywalczy Alexis Pinturault.

Snowboard - Mistrzostwa świata w snowboardzie i narciarstwie dowolnym w Chinach zostały odwołane i przeniesione do innych lokalizacji. Jedną z nich jest Idre Fjall, gdzie rozgrywane będą zawody w crossie. Na początek, już za kilka minut rozpocznie się pierwsza konkurencja "najdłuższych" mistrzostw świata - snowboard cross.

Skeleton - Start drugiego ślizgu zaplanowany jest na godzinę 15.00. Serdecznie zapraszamy!

Narciarstwo alpejskie - Trzydziestu jeden alpejczyków pojawiło się już na trasie. Wiele wskazuje na to, że pierwsza trójka się nie zmieni, ale pamiętajmy o tym, że w sporcie wszystko jest możliwe.

Skeleton - Akwasi Frimpong z czasem 1.00.75 zajmuje ostatnią lokatę. Strata do lidera +4.17 sekundy.

Skeleton - Jeff Bauer z Luksemburgu aktualnie ostatni +3.39, osiemnastolatek z Belgii Colin Freeling +3.11. Australijczyk Nicholas Timmings z całkiem przyzwoitym wynikiem zajmuje dwudziestą pierwszą lokatę +1.97. Ostatnim zawodnikiem pierwszego ślizgu Akwasi Frimpong z Ghany.

Narciarstwo alpejskie - Brodie Seger blisko sprawienia sporej niespodzianki. Kanadyjczyk był bardzo bliski wskoczenia na podium, ale ostatecznie dotarł na metę z czwartym czasem, tracąc zaledwie +0.04 do trzeciego w klasyfikacji Alexisa Pinturaulta.

Skeleton - Mark Lynch czternasty +1.04, Kyle Murray dwudziesty siódmy +2.46 sekundy. Na górze została ostatnia czwórka, w tym zawodnik z Ghany.

Narciarstwo alpejskie - Przerwa nie pomogła Słoweńcowi, który jako kolejny zawodnik nie dotarł do mety.

Skeleton - Na starcie nie pokazał się Hiszpan Ander Mirambell. Mihai Daniel Pacionau po swoim ślizgu obejmuje ostatnią lokatę. Strata do lidera +2.73 sekundy. Na starcie dwóch Kanadyjczyków.

Skeleton - Martins Dukurs poza dziesiątką! Włoch Amadeo Bagnis wyprzedza Łotysza o +0.01 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Za moment wznawiamy rywalizację, a w bramce startowej pojawi się Miha Hrobat.

Skeleton - Genialny przejazd młodego Rosjanina. Evgeniy Rukosuev aktualnie na pozycji siódmej. Strata do utytułowanego rodaka +0.47 sekundy.

Skeleton - Zmiana na pozycji dziesiątej. Amerykanin Austin Florian wyprzedza Włocha Gasperiego o +0.04 sekundy. Reszta Koreańczyków bez szału. Jisoo Kim osiemnasty, Seunggi Jung dwudziesty pierwszy.

Narciarstwo alpejskie - Chwila przerwy z powodu kontuzji osoby związanej z obsługą zawodów. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego i już za chwilę wrócimy do śledzenia zmagań alpejczyków.

Narciarstwo alpejskie - Sytuacja w Cortina d'Ampezzo nie ulega zmianie. Nadal na czele jest Vincent Kriechmayr. Drugie miejsce zajmuje Romed Baumann, a podium zamyka Alexis Pinturault.

Skeleton - Dwa groźnie wyglądające błędy Koreańczyka notują go dopiero na czternastej lokacie. Strata do Tretiakova +1.36 sekundy. Podium po dwudziestu ślizgach bez zmian.

Skeleton - Kolejne zaskoczenie, Włoch Mattia Gasperi wskakuje na pozycję dziesiątą. Strata do lider to +0.94. Drugi z reprezentantów Szwajcarii Ronald Auderset trzynasty +1.15. A na górze na swój start czeka Koreańczyk Sungbin Yun.

Narciarstwo alpejskie - Romed Baumann wskakuje na podium! Doświadczony zawodnik reprezentujący Niemcy bardzo dobrze pokonał trasę supergiganta i stracił zaledwie +0.07 sekundy do lidera. Na trzecie miejsce został zepchnięty Pinturault.

Skeleton - Dobry ślizg zawodnika z Ukrainy. Vladislav Heraskevych +1.00 do Tretiakova i aktualnie zajmuje lokatę jedenstą. Austriak Samuel Maier ósmy +0.83 sekundy. Tuż za nim Martins Dukurs.

Narciarstwo alpejskie - Wydaje się, że Vincent Kriechmayr jest niezagrożony na pozycji lidera. Kolejni alpejczycy nie są w stanie zagrozić Austriakowi.

Skeleton - Austriak Florian Auer na pozycji dziewiątej +1.04. Tuż za nim ostatni z zawodników z wysp brytyjskich Craig Thompson +1.40 sekundy. Na prowadzeniu cały czas Tretiakov. Podium uzupełniają Felix Keisinger oraz Christopher Grotheer.

Narciarstwo alpejskie - Johan Clarey powiększa grono zawodników, którzy nie przekroczyli linii mety w supergigancie.

Skeleton - Brytyjczyk Matt Weston na pozycji piątej +0.45 do Tretiakova. Kilka błędów w drugiej części ślizgu zadecydowało o stracie pozycji medalowej.

Narciarstwo alpejskie - Włoski narciarz dotarł na metę z dużą stratą do lidera. Wynik 1:21.63 jest rozczarowujący dla Innerhofera.

Narciarstwo alpejskie - Max Franz dołącza do grona wyeliminowanych z rywalizacji. Za chwilę na starcie pojawi się Christof Innerhofer.

Skeleton - Pora na Brytyjczyków. Rozpoczął Marcus Wyatt, ale zajmuje ósmą lokatę na jedenaście ślizgów.

Skeleton - Tretiakov cały czas na prowadzeniu. Nikita Tregubov aktualnie szósty +0.66, a starszy z braci Dukurs piąty +0.45 sekundy do lidera.

Narciarstwo alpejskie - Kolejny zawodnik, który nie ukończył supergiganta to Włoch Mattia Casse.

Skeleton - Zmiany na podium. Drugą lokatę aktualnie okupuje Felix Kesinger ze stratą +0.07 sekundy do Rosjanina. Trzeci Grotheer. Przed nami Nikita Tregubov oraz Tomass Dukurs.

Narciarstwo alpejskie - Sytuacja na trasie nieco się uspokoiła i zawodnicy pokonują już supergigant w całości. Liderem jest nadal Vincent Kriechmayr, za jego plecami są Alexis Pinturault +0.38 i Dominik Paris +0.55.

Skeleton - Wiele poważnych błędów zwycięzcy tegorocznej edycji pucharu świata. Martis traci do Tretiakova +0.85 sekundy i zajmuje aktualnie pozycję czwartą.

Skeleton - Na prowadzenie wysunął się mistrz olimpijski z Soczi Alexander Tretiakov z czasem 56.58. Tuż za nim Niemcy Grotheer +0.16 oraz Gassner +0.37 sekundy. A na starcie Martins Dukurs.

Narciarstwo alpejskie - Austriak wybrał nieco inną linię przejazdu w miejscu, gdzie wielu alpejczyków miało problemy, ale nie przyniosło mu to powodzenia. Traci do Kriechmayra +0.60 sekundy.

Narciarstwo alpejskie - Matthias Mayer rozpoczyna swój przejazd.

Narciarstwo alpejskie - Szwajcar kończy swój przejazd ze stratą +0.96 sekundy do liderującego Austriaka.

Skeleton - Niemiec wychodzi na wyraźne prowadzenie o 1.76 sekundy nad Crumptonem. Czas Gassnera to 56.95. Następni w kolejce do startu to Grotheer i Tretiakov.

Skeleton - Po trzech ślizgach prowadzi Nathan Crumpton z Samoa Amerykańskiego. O +0.07 sekundy za nim plasuje się Szwajcar Basil Sieber. Teraz pora na ciąg faworytów do zwycięstwa. Rozpoczyna Alexander Gassner.

Narciarstwo alpejskie - Już za chwilę jeden z głównych rywali Kriechmayra - Marco Odermatt.

Narciarstwo alpejskie - Austriak melduje się na mecie z czasem 1:19.41 i obejmuje prowadzenie.

Narciarstwo alpejskie - Czas na pierwszego z faworytów. Vincent Kriechmayr na trasie.

Narciarstwo alpejskie - James Crawford z Kanady jako pierwszy ukończył całą trasę z czasem 1:20.76.

Skeleton - 58.90 to czas Amerykanina i do niego będzie porównywać następne rezultaty. Teraz pora na zawodnika z Samoa Amerykańskiego.

Narciarstwo alpejskie - Caviezel również zostaje pokonany przez trasę. Zawodników zaskakuje skok w początkowej części trasy, a następnie mają ogromne problemy ze sporą prędkością, aby zmieścić się między bramkami.

Narciarstwo alpejskie - Meillard nie kończy przejazdu w identyczny sposób jak Walder.

Narciarstwo alpejskie - Jako drugi na trasę wyrusza Szwajcar Loic Meillard, po którym wystąpi jego rodak Mauro Caviezel.

Narciarstwo alpejskie - Austriak pojawił się w bramkach startowych jako pierwszy, ale również jako pierwszy nie ukończył zawodów.

Skeleton - Skeletoniści mają przed sobą dziś pierwsze dwa z czterech ślizgów. Obrońcą tytułu z przed roku jest Niemiec Christopher Grotheer. Jako pierwszy na tor wyruszy Amerykanin Austin McCrary. W sumie rywalizuje dziś 33 zawodników.

Narciarstwo alpejskie - Jako pierwszy na starcie pojawi się Christian Walder.

Skeleton - Już za kilka minut ciąg dalszy rywalizacji podczas mistrzostw świata w Altenbergu. O godzinie 13.00 do walki o medale włączą się najlepsi panowie. Faworytami niewątpliwie bracia Dukurs, Niemcy Alexander Gassner, Christopher Grotheer, Felix Kesinger, ale również Rosjanie pod flagą związku bobslei i skeletonu Alexander Tretiakov i Nikita Tregubov. Również o miejsce na podium będą aspirować aktualny mistrz olimpijski Sungbin Yun oraz Austriak Samuel Maier. Brak Polaków na starcie.

Narciarstwo alpejskie - Już za moment start supergiganta mężczyzn. Wśród kobiet najlepsza była Lara Gut-Behrami. Kto zdobędzie złoto w rywalizacji panów? Do grona faworytów zaliczają się Vincent Kriechmayr, Matthias Mayer i Marco Odermatt. To pomiędzy nimi powinna rozstrzygnąć się kwestia medalu z najcenniejszego kruszcu.

Narciarstwo alpejskie - Lecz to nie koniec emocji dzisiaj w Cortina d'Ampezzo. Na godzinę 13 zaplanowano supergigant mężczyzn na który oczywiście zapraszamy do naszej relacji LIVE!

Narciarstwo alpejskie - Maryna Gąsienica-Daniel kończy zawody na 27. pozycji. Biorąc pod uwagę, że Polka specjalizuje się w slalomie gigancie, Maryna może być zadowolona z wyniku w superG.

Narciarstwo alpejskie - Zawody zakończone. Złoty medal wędruje do faworytki dzisiejszych zawodów Lary Gut-Behrami. Srebro dla kolejnej Szwajcarki Corinne Suter, a brązowy medal zdobywa Mikaela Shiffrin.

Narciarstwo alpejskie - Mamy niestety pierwszy wypadek na trasie. Brytyjka Alex Tilley wpadła w siatki na samym początku trasy. Na szczęście zawodniczka wstała o własnych siłach i nie odniosła kontuzji.

Narciarstwo alpejskie - Na trasie widzimy teraz zawodniczki z mniej "zimowych" nacji, takich jak Rumunia, Kenia czy Argentyna. Zajmują one jednak bardzo dalekie pozycje.

Narciarstwo alpejskie - Nie był to perfekcyjny przejazd Polki. Kilka razy spóźniła skręty, ale warto przypomnieć, że supergigant nie jest jej koronną konkurencją.

Narciarstwo alpejskie - +2.96 sekundy. To daje dopiero 27 pozycję w tym momencie.

Narciarstwo alpejskie - Ruszyła!

Narciarstwo alpejskie - Mamy też pierwszą zawodniczkę, która nie zakończyła dzisiejszych zawodów. To Valerie Grenier z Kanady. Na szczęście było tylko ominięcie bramki a nie wywrotka. A już za chwilę na starcie Maryna Gąsienica-Daniel!

Skeleton - Zawodniczki z miejsc 21. - 24. przejechały drugi ślizg, nie zmieniły jednak sytuacji w czołówce. Tyle na razie z Altenbergu. Na 13 zaplanowano pierwszy ślizg panów. Zapraszamy!

Narciarstwo alpejskie - Aktualne przejazdy dają zawodniczkom miejsca w trzeciej dziesiątce. Niedługo przejazd Polki, który nas najbardziej interesuje.

Skeleton - Tak więc sytuacja po dwóch ślizgach, w połowie rywalizacji: 1. Jacquelline Loelling, 2. Elena Nikitna +0.11 sek., 3. Tina Hermann +0.24 sek, 4. Katie Uhlaender +0.71, 5. Alina Tararychenkova +0.75, 6. Sophia Griebel +0.98. Kolejne dwa ślizgi jutro, wtedy też poznamy medalistki mistrzostw świata.

Skeleton - Elena Nikitina słabsza od Loelling o 0.11 sekundy!

Narciarstwo alpejskie Liderka Pucharu Świata Petra Vlhova ze stratą aż 0.90 sekundy i Słowaczka zajmuje aktualnie dopiero 9. pozycję

Skeleton - Jacquelline Loelling wyprzedza swoją rodaczkę o 0.24 sekundy.

Narciarstwo alpejskie Kolejna z zawodniczek o których mówiło się w kontekście podium przed tymi zawodami Kasja Vickhoff Lie ze stratą 0.65 sekundy i aktualnie dopiero 5 pozycja. Czyżbyśmy powoli poznawali medalistki?

Skeleton - Młoda Niemka słabiutko, będzie po dwóch przejazdach pod koniec pierwszej dziesiątki.

Skeleton - Ależ ta Hermann awansuje! Nie wyprzedziły je ani Katie Uhlaender, ani Alina Tararychenkova, ani Sophia Griebel. Czołowa trójka przed nami! Neisse - Loelling - Nikitina.

Narciarstwo alpejskie Ester Ledecka z paroma błędami podczas zjazdu i nie daje rady wskoczyć na podium. 4 miejsce i 0.53 sekundy straty.

Skeleton - Jane Channel taż gorsza od Hermann. Kanadyjka na razie trzecia. Czołowa szóstka pierwszego przejazdu przed nami.

Narciarstwo alpejskie Mamy teraz krótką przerwę. Tak wygląda klasyfikacja w tym momencie: 1. Gut-Behrami 1:25.51 2. Suter +0.34 s 3. Shiffrin +0.47 s

Skeleton - Hermann przesunie się do góry - gorsze czasu uzyskały Włoszka Margaglio, Rosjanka Kanakina i Czeszka Fernastaedt.

Narciarstwo alpejskie Dopiero 5 w tym momencie jest jedna z faworytek dzisiejszych zawodów Federica Brignone. Słaby przejazd i strata do liderki aż 1.09 sekundy

Narciarstwo alpejskie - 1:25.51! Zdecydowanie najlepszy dzisiaj przejazd. Płynnie, szybko i z wielkimi szansami na medal. 0.34 sekundy przewagi.

Narciarstwo alpejskie - Na starcie główna faworytka do złota - Lara Gut-Behrami!

Narciarstwo alpejskie - Z kolei Corrine Suter przez całą długość przejazdu traciła do liderki i właśnie w końcówce odrobiła sporo czasu. Wskakuje na fotel liderki z przewagą 0.13 sekundy nad Shiffrin

Skeleton - Dziesięć zawodniczek ma pierwszy przejazd za sobą, na prowadzeniu teraz Tina Hermann z Niemiec. Jej łączny czas 1.56.98

Skeleton - Kolejna zmiana na pierwszym miejscu. Kim Meylemans wskakuje przed Pittaway. Flock raczej nie wejdzie do czołowej dziesiatki.

Narciarstwo alpejskie Amerykanka nie zawiodła i teraz to ona prowadzi. Gdyby nie spory błąd pod koniec trasy jej czas mógłby być jednak dużo lepszy

Narciarstwo alpejskie Tamara Tippler obejmuje prowadzenie. Wyprzedziła Bassino o 0.32 sekundy! Teraz czas na obrończynię tytułu Mikaelę Shiffrin

Narciarstwo alpejskie - Jej czas to 1:26.70. A za chwilę kolejna z faworytek Tamara Tippler

Skeleton - Ashleigh Pittaway wyprzedza Austriaczkę o 0.75 sek.

Narciarstwo alpejskie - Piękne słońce, -7 stopni Celsjusza i ruszamy! Pierwszą zawodniczką jest Włoszka Marta Bassino

Skeleton - Janine Flock nową liderką. Ciekawe czy zdobywczyni Pucharu Świata uda się przesunąć doi czołowej dziesiątki? Przejazd był o niebo lepszy niż w pierwszym ślizgu, ale...

Narciarstwo alpejskie - Po problemach z pogodą i przesuniętych zawodach w końcu rozpoczynamy zmagania w Cortina d'Ampezzo. W dzisiejszym supergigancie faworytka może być tylko jedna - Lara Gut-Behrami, która wygrała cztery z dotychczasowych pięciu zawodów tej konkurencji w tym sezonie Pucharu Świata. Tytułu broni Mikaela Shiffrin, lecz w tym sezonie jej forma w superG jest wielką niewiadomą. Z 31. numerem startowym wystartuje Maryna Gąsienica-Daniel.

Skeleton - Deas poprawi swoją lokatę. Wyprzedziła już Kanadyjkę Elisabeth Maier i Łotyszkę Endiję Terauda.

Skeleton - Brytyjka z czasem łącznym 1:59.45. Czekamy na kolejne skeletonistki, ale na to, co ważne poczekamy około 15 minut.

Narciarstwo alpejskie A już za 15 min rozpoczynamy relację z pierwszych zawodów Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim.

Skeleton - Zaczynamy drugi ślizg. Pierwsza dwudziestka jedzie w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych po pierwszym przejeździe, na koniec wystartują zawodniczki z lokat 21-24. Jako pierwsza Laura Deas z Wielkiej Brytanii.

Skeleton - Drugi ślizg rozpocznie się z udziałem wszystkich zawodniczek o 10:30. Czy znów będą niespodzianki? Zapewne tak. Zapraszamy za 25 minut na dalszy ciąg relacji.

Skeleton - Identyczny czas jak Rosjanka uzyskuje Sophia Griebel z Niemiec i tak kończy się pierwszy ślizg. Sytuacja wygląda następująco: 1. Elena Nikitina - 58.32 2. Jacquelline Loelling +0.07 3. Hannah Neise +0.2 4. Katie Uhlaender + 0.3 5. Sophia Griebel i Alina Tararychenkova + 0.48

Skeleton - A jednak! Rosjanka Alina Tararychenkova z piątym czasem! Najlepszy jej wynik w tegorocznym Pucharze Świata to 9. miejsce w St. Moritz, a tu taki świetny przejazd.

Skeleton - Powoli kończy się pierwszy ślizg w Altenbergu. Obserwujemy przejazdy tak egzotycznych zawodniczek jak Brazylijka Nicole Silveira.

Skeleton - Kolejne zawodniczki uzyskują czasy pozwalające zajmować miejsce w drugiej dziesiątce. W tym gronie są Brytyjki, a przecież nacja ta ma wspaniałe tradycje w skeletonie, by wymienić takie nazwiska jak Shelley Rudman czy Lizzy Yarnold, mistrzynie świata i medalistki olimpijskie.

Skeleton - Rosjanka Yulia Kanaikina jeszcze wskakuje na szóstą lokatę, spychając z niej Fernstaedt.

Skeleton - Valentina Margalio uzyskuje 7. czas. Włoszka jest raczej ostatnią zawodniczką, która mogła "namieszać" w czołówce. teraz przed nami kilka słabszych zawodniczek. prowadzi Nikitina przed Loelling i Neise. Dalej Uhlaender, Channell i Fernstaedt. Janine Flock dopiero 11.

Skeleton - Świetny przejazd Hannah Neise. Niemiecka mistrzyni świata juniorek wskakuje na trzecie miejsce z czasem o 0.2 sek gorszym od Nikitiny.

Skeleton - Czeszka Anna Fernstaedt z piątym czasem. Do Nikitiny traci 0.58 sekundy.

Skeleton - I kolejna zmiana na fotelu liderki. Elena Nikitina wykręca czas 58.32. Druga Loelling, trzecia Uhlaender.

Skeleton - Jacquelline Loelling nową liderką! Niemka z czasem 58.39 o 0.23 sekundy wyprzedza Uhlaender.

Skeleton - Niemka Tina Hermann też bez rewelacji. Na razie jest trzecia. prowadzi Uhlaender przed Channell.

Skeleton - Chyba mała niespodzianka - Janine Flock dopiero z trzecim czasem. Prowadzi na razie Katie Uhlaender. Amerykanka uzyskała czas 58.62.

Skeleton - Czas Kanadyjki 58.86. Przed nami dwie Amerykanki, a potem główne faworytki - Flock, Nikitina, Niemki.

Skeleton - Skeletonistki mają przed sobą cztery ślizgi, dwa dziś i kolejne dwa jutro. O medalach zadecyduje łączny czas czterech przejazdów. Jako pierwsza na torze pojawi się Kanadyjka Jane Channell. W tym roku raz była trzecia w Pucharze Świata.

Skeleton - w Altenbergu już za kilka minut rozpocznie się pierwszy ślizg w ramach mistrzostw świata w skeletonie pań. Trudno wskazać jednoznaczną faworytkę, w tym sezonie dobrze prezentowały się przede wszystkim Niemki - Tina Hermann, Jacqueline Loelling, ale Puchar Świata wywalczyła Austriaczka Janine Flock. Kilka razy na podium stawała też Rosjanka Elena Nikitina, która dziś pojedzie pod flagą Rosyjskiej Federacji Bobslei i Skeletonu. Namieszać mogą też Holenderka Kimberly Bos, Amerykanki, Kanadyjki. Do rywalizacji przystąpią 24 zawodniczki, nie ma wśród nich Polek.

Naszą relację rozpoczniemy tuż przed 9:00. Zapraszamy!

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.