Australian Open: koniec marzeń o sukcesie Hurkacza w rywalizacji deblowej
Kyle K. Tsui

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 11.02.2021, 09:49

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime odpadli w pierwszej rundzie  turnieju deblowego tegorocznej edycji Australian Open. Polsko-kanadyjski duet uległ doświadczonej parze z Wielkiej Brytanii - braciom Skupski. Rozstawiona z "16" para do osiągnięcia zwycięstwa potrzebowała godzinę i osiem minut.

Przed rozpoczęciem czwartkowej rywalizacji ciężko były wytypować jednoznacznego faworyta. Bracia Skupscy po blisko półtorarocznej przerwie powrócili do wspólnej gry na turnieju wielkoszlemowym. Ponadto Brytyjczycy słabo rozpoczęli rok, ponieważ odpadli z ubiegłotygodniowych zawodów już w pierwszej rundzie. W przeciwieństwie do bardziej doświadczonych deblistów, Hurkacz i Auger-Aliassime zakończyli poprzedni sezon triumfem w Paryskiej rywalizacji turnieju ATP 1000. Pomimo braku doświadczenia w rywalizacji deblowej polsko-kanadyjska para do meczu przystępowała z aspiracjami na awans do kolejnej rundy.

Początek czwartkowej rywalizacji rozpoczął się od szybkiego objęcia prowadzenia przez Neala i Kena Skupskich. Brytyjczycy szybko narzucili swoje warunki gry co poskutkowało prowadzeniem różnicą trzech gemów. Rozstawieni z "16" pewnie utrzymywali swoje gemy serwisowe do końca pierwszego seta, wynikiem 6:3 sięgnęli po zwycięstwo w pierwszej odsłonie meczu.

W drugiej partii uwidoczniła się przewaga duetu z Wielkiej Brytanii. Polsko-kanadyjska para wygrała tylko jedną z pierwszych dziewięciu wymian i już na samym początku seta to ich rywale znajdowali się w komfortowej sytuacji prowadząc z przełamaniem. Skupscy przy rozgrywaniu swoich gemów serwisowych za każdym razem udowadniali swoją wyższość. Doświadczeni Brytyjczycy przełamali po raz drugi w tej części meczu Hurkacza i Augera-Aliassime jednocześnie przekreślając aspiracje na awans młodszej pary.

W drugiej rundzie turnieju bracia Skupscy zagrają przeciw australijsko-brazylijskiej parze w składzie John Millman i Thiago Monteiro.

Neal Skupski/Ken Skupski (GBR) [16] - Hubert Hurkacz/Felix Auger-Aliassime (POL/CAN) 6:3, 6:2