Narciarstwo alpejskie - MŚ: faworytka ze złotem. Lara Gut-Behrami wygrywa supergigant!

• Dodał: Rafał Judka
  • Data publikacji: 11.02.2021, 12:15

Pierwsze medale w Cortina d'Ampezzo rozdane. W supergigancie kobiet złoto zdobyła zdecydowana fawortyka Lara Gut-Behrami. Szwajcarka pokonała swoją rodaczkę Corinne Suter i Amerykankę Mikaelę Shiffrin. 27 pozycję zajęła Maryna Gąsienica-Daniel.

Po problemach z pogodą i przesuniętych zawodach w końcu rozpoczęliśmy zmagania w Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w Cortina d'Ampezzo. W dzisiejszym supergigancie faworytka mogła być tylko jedna - Lara Gut-Behrami, która wygrała cztery z dotychczasowych pięciu zawodów tej konkurencji w tym sezonie Pucharu Świata. Tytułu broniła Mikaela Shiffrin, lecz w tym sezonie jej forma w superG była wielką niewiadomą.

Początek zawodów stał pod znakiem zmian liderek. Praktycznie każda z zawodniczek pobijała czas swojej poprzedniczki. Zaczęliśmy od Marty Bassino i Tamary Tippler, które jednak ostatecznie zakończyły odpowiednio na 11 i 7 pozycji. Gdy nadszedł czas na Mikaelę Shiffrin wydawało się, że oglądamy perfekcyjny przejazd, jednak spory błąd w końcowej części trasy spowodował, że obrończyni tytułu zakończyła rywalizację na 3 miejscu. Tuż po niej wystartowała Corinne Suter i pokonała utytułowaną Amerykankę o 0.13 sekundy, a co z tym idzie zdobyła srebrny medal. Przyszedł w końcu czas na liderkę Pucharu Swiata w supergigancie, będącą w znakomitej formie Larę Gut-Behrami. Faworytka do złota nie zawiodła. Czas 1:25.51 dał jej pierwsze miejsce i złoty medal.

Warto zwrócić uwagę na czwarte miejsce Ester Ledeckiej, której występ w Cortina d'Ampezzo z powodu kontuzji stał pod znakiem zapytania. Z kolei brązowy medal Shiffrin z jednej strony można uznać za niespodziankę, ponieważ nie widzieliśmy Amerykanki w tym sezonie w zawodach superG. Jedyna Polka w dzisiejszych zawodach Maryna Gąsienica-Daniel zakończyła rywalizację na 27 pozycji. Polka na pewno czeka na slalom gigant, który jeżeli nie nastąpią kolejne przesunięcia odbędzie się równo za tydzień.

Kolejne zawody pań na mistrzostwach świata to sobotni zjazd. W nim na pewno nie zobaczymy Maryny Gąsienicy-Daniel.