Legioniści wygrali w Irlandii!

• Data publikacji: 10.07.2018, 22:40

W meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA Legia Warszawa pokonała na wyjeździe irlandzki zespół Cork City. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Michał Kucharczyk.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Legionistów. Zawodnicy Cork City najlepszą okazję mieli w 13. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem znalazł się piłkarz irlandzkiego klubu, ale piłkę w ostatniej chwili wybił William Remy. Niecałe 10 minut później dał o sobie znać Szymański, oddając groźny strzał z rzutu wolnego, niestety tuż nad poprzeczką. Kolejne minuty to przejęcie inicjatywy przez piłkarzy Legii Warszawa, jednak bez większych efektów. Pod koniec pierwszej połowy żółtymi kartkami zostali ukarani dwaj Irlandczycy, Conor McCormack oraz Barry McNamee.

Po zmianie stron tempo meczu nieco przyspieszyło. Podopieczni Deana Klafuricia coraz częściej zagrażali bramce Petera Cherriego. Groźne strzały tuż nad bramką rywala oddali m. in. Krzysztof Mączyński oraz Kasper Hamalainen. Irlandczycy odpowiadali szybkimi kontratakami. W 69. minucie meczu groźny strzał po ziemi na bramkę Legionistów oddał Steven Beattie. Kilka minut później arbiter odgwizdał stały fragment gry na rzecz gości. Do piłki podszedł Mączyński i w sprytny sposób podał piłkę do Michała Kucharczyka, ten oddał piękny strzał z dystansu w samo okienko. W ten oto sposób "Kuchy King" wyprowadził Legionistów na prowadzenie. Po straconej bramce mistrzowie Irlandii postawili wszystko na jedną kartę i zaczęli atakować podopiecznych Klafuricia. Wynik spotkania nie uległ jednak zmianie.

Legioniści polecieli do Irlandii w okrojonym składzie. W kadrze stołecznej drużyny zabrakło wielu piłkarzy, m.in. Carlitosa, Miroslava Radovicia, Domagoja Antolicia, Eduardo, a także reprezentantów naszego kraju, Michała Pazdana oraz Artura Jędrzejczyka. Rewanżowe spotkanie odbędzie się już za tydzień (17 lipca) o godzinie 21:00. Na tym meczu będzie zamknięta "Żyleta".