Skoki narciarskie - MŚJ: Niklas Bachlinger ze złotym medalem

• Dodał: Kinga Marchela
  • Data publikacji: 11.02.2021, 18:30

Niklas Bachlinger zwyciężył w rozegranych w Lahti Mistrzostwach Świata Juniorów. Srebrnym medalistą został David Haagen, a podium zamknął Dominik Peter. W zawodach nie wystartowali polscy skoczkowie.

Na półmetku piątkowego konkursu, po skoku na odległość 97,5 m, prowadził Dominik Peter. Za nim, ze stratą zaledwie 0,2 punktu, plasował się Niklas Bachlinger (96 m). Podium zamykał jego kolega z drużyny - David Haagen. Austriak, po 96. metrowym skoku, tracił zaledwie 2,5 punktu do lidera. Tuż za pierwszą trójką sklasyfikowani byli Daniel Tschofenig (94 m) i Ren Nikaido (95,5 m). Na starcie zabrakło polskich zawodników. Nasi juniorzy nie mogli wystartować ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa u jednego z zawodników.

W finałowej serii ci sami zawodnicy znaleźli się na podium, jednak uległa zmianie ich kolejność. Niklas Bachlinger, po bardzo dobrym skoku (95,5 m), wysunął się na prowadzenie. Tym samym został złotym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów. Srebrny medal, po skoku na odległość 95,5 metra, zdobył David Haagen. Prowadzący po pierwszej serii Dominik Peter, po nieco słabszym skoku (95 m), spadł na najniższy stopień podium. Tuż za nimi znaleźli się Daniel Tschofenig (94,5 m) i Jernej Presecnik (94 m), którzy oddali równie dobre skoki.